Grupa Cedrob pomaga w walce z pandemią

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-05-2020,8:00 Aktualizacja: 10-06-2020,10:12
A A A
Cedrob S.A., Gobarto S.A. oraz Zakłady Mięsne Silesia S.A. sfinansowały zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali. Przekazały również placówkom medycznym i mieszkańcom środki ochrony osobistej oraz produkty spożywcze.
 
W walkę z koronawirusem włączyły się wszystkie główne spółki Grupy: Cedrob S.A., Gobarto S.A. oraz Zakłady Mięsne Silesia S.A. Najwięcej środków zostało przeznaczonych na działania w regionach, w których funkcjonuje Grupa. 
 
Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie za darowiznę w wysokości 200 tys. złotych kupił dwa specjalistyczne respiratory transportowe dla Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz wirówkę dla Zakładu Bakteriologii, która umożliwiła utworzenie linii do samodzielnego wykonywania w szpitalu testów na COVID-19. 
 
koronawirus, mniejszy popyt na mięso wieprzowe, otwarcie restauracji, ceny wieprzowiny,

Otwarcie restauracji zwiększy popyt na wieprzowinę?

Pandemia koronawirusa w coraz większym stopniu oddziałuje na rynek wieprzowiny. Sytuację może poprawić stopniowe odmrażanie gospodarki i otwarcie restauracji.   W zakładach mięsnych w wielu krajach wprowadzono wymagania dotyczące zachowania...
 
Pomoc otrzymał także Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie. Za przekazane mu 150 tys. złotych zakupił aparat do znieczulania. 
 
Grupa wsparła także Fundację Instytutu Matki i Dziecka, która otrzymała specjalistyczną odzież ochronną o wartości ponad 92 tys. złotych. Wsparcie otrzymali także mieszkańcy Mławy. Starostwu powiatowemu w tym mieście przekazano odzież ochronną o wartości 14 tys. złotych.
 
Pomoc otrzymały także wielkopolskie szpitale powiatowe. Do placówek w Rawiczu i Krotoszynie trafił sprzęt ochrony osobistej. Łącznie ponad 300 kombinezonów ochronnych, 200 maseczek, 64 litry płynu do dezynfekcji, 100 przyłbic, gogle i specjalistyczne fartuchy. 
 
Pogotowie ratunkowe w Zawierciu otrzymało 400 specjalistycznych masek PFF2, a szpitalowi w Miliczu przekazano bezdotykowe termometry. Producent mięsa przekazał również ponad 1600 zestawów środków ochrony osobistej mieszkańcom okolic ferm i zakładów produkcyjnych Grupy z południowo-zachodniej Polski.
 
Firma postanowiła także przekazać znaczną ilość swoich produktów m.in. dla szpitala zakaźnego w Zawierciu i seniorów na Śląsku.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

do 01.10.2020 termin wysiewu międzyplonów ozimych

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10. - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

do 30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

do 31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę