Grupa Azoty Police wśród przyjaznych pracodawców

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2017,14:00 Aktualizacja: 20-03-2017,14:55
A A A

Andrzej Duda we wtorek nagrodzi 22 firmy tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". To wyróżnienia przyznawane w konkursie NSZZ "Solidarność", który jest organizowany pod patronatem Prezydenta RP.

Komisja Certyfikacyjna IX edycji konkursu wybrała tych pracodawców, którzy wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk przy przestrzeganiu prawa pracy. Elementami oceny były stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

grupa azoty police, Zakłady Chemiczne Police, grupa azoty

Grupa Azoty Police na coraz większym plusie

Grupa Azoty Police osiągnęła w 2015 r. przychód na poziomie 2 mld 742 mln zł - poinformował w piątek zarząd spółki. To o 330 mln zł lepszy wynik niż osiągnięty w 2014 r. . - Wynik EBITDA, czyli nadwyżka środków pieniężnych za...

Wyróżnione firmy przodują pod względem zawierania układów zbiorowych pracy, zatrudniania pracowników na czas nieokreślony, funkcjonowania rad pracowników, szanują prawa pracowników i prowadzą dialog społeczny wewnątrz zakładu.

Wśród laureatów, oprócz dużych firm motoryzacyjnych działających w Polsce - tyskiego General Motors i zakładów Volkswagena w Polkowicach, wyróżniono Zakłady Chemiczne "Police" z Grupy Azoty i spółkę LOTOS Biopaliwa z Czechowicach-Dziedzicach.

Tytułem nagrodzono m.in. Powszechną Spółdzielnię Spożywców "Społem" w Katowicach, Poznańską Spółdzielnię Mieszkaniową "Winogrady", Kopalnię Wapienia "Morawica" i Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów z Mysłowic.

Kilka wyróżnień otrzymają od prezydenta firmy komunalne z Wybrzeża: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Gdyni, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja z Koszalina, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "EMPEC" z Ustki. W tej grupie znalazły się też słupska ciepłownia ENGIE EC, przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Sosnowca.

płace, wynagrodzenia, firmy, zarobki, Monika Smulewicz, Grant Thornton

Pracodawcy deklarują: będą podwyżki płac

W czwartym kwartale 2016 roku już 38 proc. ankietowanych przez Grant Thornton średnich i dużych firm zapowiedziało, że będzie podnosić pensje swoim pracownikom. Żadna nie zapowiada obniżek. To najlepsze wyniki w historii badania, czyli od 2009 r....

"Pracodawcami Przyjaznymi Pracownikom" zostały też przedszkola, szkoły i gimnazja. Oprócz łódzkiej Szkoły Podstawowej nr 30 im. rtm. Witolda Pileckiego większość wyróżnionych jest z Białegostoku.

Wyróżnienie od prezydenta otrzymają dwa przedszkola samorządowe - nr 22 i Integracyjne im. Jana Wilkowskiego nr 58, dwie szkoły podstawowe - nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego i nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz białostockie Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego.

Tytułem będą mogły posługiwać się też dwa Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku i SPZOZ z Łukowa.

Kandydatów do nagrody zgłaszały komisje zakładowe Solidarności. Certyfikaty ważne są przez trzy lata.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej