Grad nowości od Trouw Nutrition dla prosiąt

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
24-11-2020,17:15 Aktualizacja: 24-11-2020,17:19
A A A

W ofercie firmy Trouw Nutrition pojawiły się nowe produkty dla prosiąt. Trzy z nich pochodzą z linii Milkiwean. Z kolei linia Happy Baby wzbogaciła się o cztery.

Milkiwean Precoce Liquid to prestarter przeznaczony dla prosiąt przebywających z lochą do okresu ich odsadzenia. Firma zapewnia, że stanowi on źródło energii i poleca go dla najmniejszych zwierząt.

Produkt może być stosowany zarówno w postaci sypkiej, jak i w formie płynnej. Prestarter jest wysoko strawny, niweluje różnicowanie miotu oraz łagodzi skutki sytuacji stresowych.

Milkiwean Fresco KiMo Kruszonka to prestarter dla prosiąt odsadzanych o masie ciała 6,5-8,0 kg. Został zbilansowany w oparciu o najnowszą wiedzę o wpływie różnych frakcji białka i włókna pokarmowego na kinetykę procesów trawiennych w przewodzie pokarmowym młodych zwierząt.

produkcja tuczników, cena tuczników, covid-19, ASF, koronawirus, zakłady mięsne, ubój tuczników, Chiny, pandemia

Hodowcy muszą otrzymać pomoc. Rynek jest bliski załamania

Ceny tuczników w Polsce w wielu miejscach spadły już poniżej 4 złotych za kilogram żywca. To o 30% mniej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. Zakłady mięsne przekładają odbiór żywca wieprzowego na kolejne tygodnie, gdy w tym samym...

Wspiera prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i zapewnia bezpieczne odsadzenie prosiąt bez osłony antybiotykowej. Producent szczególnie zaleca go dla ferm mających problemy z występowaniem silnych i licznych biegunek w okresie okołoodsadzeniowym.

Milkiwean Milki Perfetto jest to prestarter odsadzeniowy rekomendowany dla prosiąt odsadzanych w wadze 5,5-6,0 kg. Zawiera opatentowane przez Trouw Nutrition rozwiązanie, które w naturalny sposób wspiera prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego przez ograniczanie namnażania niepożądanej mikroflory, m.in. E. coli i Salmonelli sp.

Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszaniny substancji czynnych w postaci Milkiwean Vario Health, ogranicza występowanie problemów ze streptokokozą u prosiąt.

Happy Baby Maluch jest to prestarter okołoodsadzeniowy przeznaczony dla stad, których właściciele preferują późniejsze odsadzenia zwierząt w wyższej masie ciała. Produkt został przygotowany z zastosowaniem surowców ekstrudowanych zapewniających lepsze wykorzystanie paszy.

Zastosowanie mieszaniny krótko i średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych wykazuje naturalne właściwości hamujące w stosunku do mikroorganizmów. Specjalnie dobrane dodatki smakowe i zapachowe zwiększają pobranie paszy oraz zapewniają lepsze przyrosty masy ciała.

wędliny, wyroby mięsne,. produkty mięsne, konsumenci, prywatne przechowalnictwo wieprzowiny, KZP-PTCH POLPIG, Covid-19

Konsumencie! Kupuj lokalne produkty mięsne

Ceny tuczników w Niemczech po 10 tygodniach stabilizacji na bardzo niskim poziomie, jeszcze bardziej spadła. Rynek trzody chlewnej w Polsce, ale także w całej Wspólnocie, stanął na krawędzi poważnego kryzysu. Opłacalność produkcji...

Happy Baby Energy Booster 5% jest to koncentrat energetyczno-białkowy do stosowania w paszy typu starter. Zawiera łatwo przyswajalne źródła energii oraz wysoko strawne białko z optymalnym bilansem aminokwasowym. Pozwala na poprawę wartości białkowych i energetycznych w paszach typu prestarter i starter.

Happy Baby Warchlak 1000 7,5% jest to koncentrat przeznaczony do przygotowania paszy typu starter. Jak zapewnia producent, w pełni pokrywa zapotrzebowanie młodych zwierząt na składniki witaminowo-mineralne. Zawiera wysoko przyswajalne źródła białka

Zastosowana kombinacja średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych oraz maślanów poprawia naturalną zdrowotność prosiąt, redukuje ryzyko problemów z biegunkami oraz poprawia smakowitość paszy.

Happy Baby Warchlak 1000 10% AntiC jest to koncentrat przeznaczony do przygotowania paszy typu starter. Zdaniem producenta, w pełni pokrywa zapotrzebowanie młodych zwierząt na składniki witaminowo-mineralne. Wpływa pozytywnie na wysokie przyrosty prosiąt w okresie przygotowującym do wejścia na tucz. Jest on szczególnie zalecany dla zwierząt wykazujących pierwsze oznaki agresywnego zachowania oraz kanibalizmu.

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

od 1.10.201rusza nowa odsłona programu Agroenergia

18.10.2021 rusza wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich

10.12.2021-7.02.2022 – inwestycje mając na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych