Gobarto wypłaci hodowcom świń premie pieniężne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
18-05-2023,16:15 Aktualizacja: 18-05-2023,16:18
A A A

Gobarto poinformowało, że każdy hodowcy trzody chlewnej współpracujący z firmą na warunkach tuczu kontraktowego, otrzyma dodatkową premię.

Firma Gobarto w związku ze wzrostem opłacalności hodowli trzody chlewnej podjęła decyzję o wypłaceniu rolnikom premii.

Premię otrzyma każdy rolnik współpracujący ze spółką w modelu tuczu kontraktowego. Najwięksi hodowcy mogą zyskać dodatkowo nawet 60 tysięcy złotych.

stada świń, świnie, trzoda chlewna, Gobarto Hodowca, pogłowie świń, maciory, tuczniki, stada świń, żywiec wieprzowy

Liczba świń w 2022 r. zmalała o ponad 1,2 mln

Liczba zarejestrowanych stad trzody chlewnej w Polsce wynosi 53,8 tys. Tak wynika z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) z 13 kwietnia 2023 r. Liczba stad w pierwszym kwartale 2023 r., jak informuje Gobarto Hodowca,...

- Wahania cen na rynku trzody są częste. W ostatnim okresie opłacalność produkcji trzody chlewnej wyraźnie się poprawiła. Na dobrej sytuacji powinni korzystać wszyscy, stąd decyzja o nieprzewidzianej umowami, dodatkowej premii - mówi Jacek Jagiełłowicz, prezes Gobarto Hodowca.

Jagiełłowicz wyjaśnia, że w przypadku spadku cen, firma trzyma się ustalonych z rolnikiem stawek biorąc ryzyko na siebie, tak jak to było w latach 2020-2021, kiedy do tuczu świń sporo trzeba było dokładać.

Gobarto współpracuje obecnie z ponad setką producentów świń z terenu całego kraju. Oferuje polskie warchlaki o wysokim potencjale genetycznym, zbilansowane pasze i elastyczny model współpracy. Co kwartał, najlepsi są premiowani za najlepsze wyniki produkcyjne.

Firma realizuje również program Gobarto 500, w którym gwarantuje pewne dochody dla producentów trzody.

Program zakłada ścisłą współpracę z rolnikami i polega na wsparciu w budowie budynków inwentarskich, doradztwie produkcyjnym i szkoleniach oraz gwarantuje wysoki miesięczny dochód.

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu