Formela nie będzie prezesem Gobarto. Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-08-2018,10:10 Aktualizacja: 28-08-2018,10:16
A A A

Dariusz Formela złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Gobarto S.A. z dniem 31 sierpnia. Została przyjęta przez członków Rady Nadzorczej spółki.

Decyzja związana jest z zakończeniem kolejnego etapu procesu rozbudowy Grupy Kapitałowej. Formela był członkiem zarządu spółki od 2009 roku, a od 2012 roku prezesem. Do jego zadań należało przeprowadzenie restrukturyzacji, której celem było stworzenie silnej Grupy Kapitałowej, działającej w segmencie surowcowym, produkcyjnym, handlowym i przetwórczym.

gobarto, wieprzowina, produkcja wieprzowiny, eksport wieprzowiny, Dariusz Formela, asf w polsce

GK Gobarto z wyższymi przychodami

W pierwszym półroczu bieżącego roku Grupa Kapitałowa Gobarto wypracowała ponad 7 mln zł skonsolidowanego zysku brutto przy przychodach w wysokości 1,05 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 11,73 mln zł, a EBITDA 37,06 mln zł. Od stycznia...

W firmie wprowadzono strategię rozwoju na lata 2015-2019. Zakładała m.in. rozwój organiczny spółek, kolejne przejęcia firm działających na rynku mięsnym, zwłaszcza tych, które działają w obszarze dystrybucji oraz przetwórstwa, a także umocnienie dotychczasowej współpracy z Grupą Cedrob. W zeszłym roku przejęto spółkę Zakłady Mięsna Silesia S.A., Bekpol sp zoo, oraz Jama sp zoo.

- Dziś Gobarto to jedna z największych w Polsce grup, działających w sektorze mięsnym, obejmująca ponad 30 podmiotów oraz stale rozwijająca portfolio rynków eksportowych. Realizowany jest proces integracji przejętych spółek oraz wypracowania docelowego modelu funkcjonowania. Rozpoczęliśmy ambitny program odbudowy pogłowia trzody chlewnej w ramach programu Gobarto500. Cieszę się z tego, że byłem w stanie zrealizować stawiane cele. Chciałbym podziękować zespołowi Grupy Gobarto za serce i profesjonalizm w działaniu oraz Radzie Nadzorczej za okazane zaufanie i wsparcie - powiedział Formela.

- Chcielibyśmy podziękować Dariuszowi Formeli za wkład i zaangażowanie w rozwój Gobarto SA. Życzymy mu powodzenia w przyszłych wyzwaniach zawodowych - powiedział Andrzej Goździkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Gobarto S.A.

Rada powierzyła obowiązki prezesa zarządu Przemysławowi Koźlakiewiczowi, który dotychczas pełnił stanowisko wiceprezesa zarządu spółki. Od 2002 związany jest z Grupą Kapitałową Cedrob. Od 2006 jako Dyrektor ds. Eksportu w Dziale Handlu i Marketingu, a następnie jako zastępca Dyrektora Zakładu Handlu i Logistyki w Cedrob S.A.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich