Farm Innovations jedynym dostawcą microchipów. Umowa z ARiMR podpisana

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
06-02-2024,14:30 Aktualizacja: 06-02-2024,14:36
A A A

Farm Innovations podpisała umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zgodnie z nią firma stała się oficjalnym, a zarazem jedynym dostawcą transponderów wszczepianych podskórnie (microchipów) dla niektórych gatunków zwierząt.

Farm Innovations jest dostawcą transponderów wszczepianych podskórnie (microchipów) dla bydła, owiec, kóz, jeleniowatych, wielbłądowatych oraz koniowatych.

W związku z podpisaniem umowy z firmą Farm Innovations S.A., która zostanie wpisany na listę dostawców prowadzoną przez ARiMR pod pozycją nr 17, hodowcy bydła, owiec, kóz, jeleniowatych i wielbłądowatych oraz związki hodowców koniowatych mogą zamawiać ten rodzaj środka identyfikacji od 1 lutego 2024 roku.

10 Forum Sektora Wołowiny, wołowina, bydło mięsne, producenci bydła, opasy, mamki, cielęta, dobrostan bydła mięsnego

Hodowla bydła stoi przed wyzwaniami i zmianami

Napięte relacje z Ukrainą i przepisy Europejskiego Zielonego Ładu zdominowały 10 Forum Sektora Wołowiny. 10 edycja Forum Sektora Wołowiny pod hasłem „Produkcja zrównoważona - szanse i zagrożenia” odbyła się 2 lutego w Warszawie....

Zgodnie z ustawą o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt za zatwierdzone uznaje się jedynie te środki identyfikacji, które są dostarczane przez dostawcę wpisanego na listę dostawców prowadzoną przez ARiMR i bezpośrednio od niego nabywane.

– Podpisanie umowa jest zwieńczeniem naszych wielomiesięcznych starań, które wymagały spełnienia szeregu wymogów dopuszczających – komentują przedstawiciele Farm Innovations.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązek chipowania dotyczy obecnie koni i alpak.

Dla bydła chip stanowi obecnie dodatkowy tj. fakultatywny element znakowania. Niemniej jednak cieszy się on coraz większym zainteresowaniem z uwagi na problemy związane z kolczykami. Chodzi głównie o ich zagubienia.

Powyższe rozwiązania legislacyjne doskonale korelują z technologią SAiND, która bazuje właśnie na microchipach.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu