Dla rolnika liczy się wysokość i szybkość udzielonego kredytu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-01-2016,16:15 Aktualizacja: 28-01-2016,16:25
A A A

Bank BGŻ BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika 2016 przygotowanym przez agencję badawczą Martin&Jacob.

Banki biorące udział w rankingu były oceniane przez 1200 rolników w czterech kategoriach: ocena oferty bankowej, jakość obsługi, warunki lokalowe oraz opinia o banku. W sumie ocenie poddano 26 elementów w 26 bankach.

Z badania wynika, że współczesny rolnik ocenia atrakcyjność banku poprzez wysokość udzielonego kredytu, krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową, a także dostęp do bankowości internetowej.

Bank BGŻ BNP Paribas,bank,pieniądze,kredyty,agrobiznes

BGŻ BNP Paribas publikuje wyniki. Integracja słono kosztuje

Grupa Kapitałowa Banku BGŻ BNP Paribas opublikowała wyniki finansowe za trzy kwartały 2015 r. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zysk netto Grupy wyniósł 58,2 mln zł. "Wynik ten jest obciążony kosztami integracji Banku BGŻ i...
Mniej istotny jest dla niego np. dostęp do placówek bankowych.

- Wyniki badania potwierdzają naszą mocną pozycję lidera w obszarze agrobiznesu. To wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że zostało ono przyznane przez klientów, czyli osoby korzystające na co dzień z oferty banków - mówi Bartosz Urbaniak, członek zarządu BGŻ BNP Paribas, odpowiedzialny za obszar bankowości MŚP i agro.

Podkreśla, że aktualne wyniki finansowe wskazują, że oferta banku "w pełni odpowiada na oczekiwania klientów". - Dlatego te badania traktujemy bardzo poważnie. To dla nas pewnego rodzaju barometr świadczonych usług. Staramy się wyprzedzać potrzeby klientów, nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, które spełniają ich oczekiwania na każdym etapie prowadzonej przez nich działalności. Posiadamy już ponad 30 proc. udział w rynku kredytów dla sektora agro - dodaje Urbaniak.

Przedstawiciele banku zwracają uwagę, że Grupa BNP Paribas jest obecna na pięciu kontynentach, co ma kapitalne znaczenie w zakresie wsparcia dynamicznie rozwijającego się eksportu.

kredyt,pieniądze,BGŻ BNP Paribas,rolnictwo

Specjalna oferta BGŻ BNP Paribas dla przedsiębiorców rolnych

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował wyjątkową ofertę cenową dla osób prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie. Nowi i obecni klienci banku ubiegający się o kredyt obrotowy zabezpieczony hipoteką Agro Ekspres lub kredyt...
- Dzięki temu m.in. mogą oni korzystać z usług spółki BNP Paribas Leasing Solutions, która jest  światowym liderem w finansowaniu środków trwałych dla sektora rolnego - tłumaczy Bartosz Urbaniak.

***

Badanie zostało zrealizowane przy użyciu metody ilościowej (technika CAWI) i jakościowej (czaty z rolnikami) w listopadzie i grudniu 2015 roku.

W pierwszej kolejności respondenci mieli wskazać te elementy w ramach standardowo wybranych obszarów do badania bankowości, które są według nich nich istotne.

W badaniach ilościowych rolnicy oceniali wyróżnione wcześniej elementy. Skala ocen, jaką posługiwali się respondenci, to od 1 do 10, gdzie 1 była oceną najniższą, a 10 była przyznawana tym elementom, które zostały najlepiej ocenione.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

18.01.2023 – 31.01.2023 – nadzwyczajne wsparcie dla producentów trzody chlewnej

Do 31.01.2023 – wsparcie na działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej