DeLaval wyposaża w roboty duże fermy bydła mlecznego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
21-11-2016,13:00 Aktualizacja: 21-11-2016,12:59
A A A

DeLaval poinformował na targach EuroTier o tym, że wyposaża coraz więcej dużych gospodarstw mlecznych w sprzęt udojowy, głównie roboty oraz oprogramowanie służące do całościowego zarządzania produkcją mleka.

- Roboty udojowe są coraz chętniej stosowane szczególnie w większych gospodarstwach. Hodowcy cenią sobie całe spectrum rozwiązań począwszy od zdrowotności wymienia, przez automatyczny dój oraz programy do zarządzania fermą - mówił podczas targów EuroTier Joakim Rosengren, prezes i dyrektor generalny firmy DeLaval.

DeLaval pochwaliła się, że sprzedała 24 systemy VMS (Voluntary Milking System) do firmy TDI Farms w Michigan w Stanach Zjednoczonych. Ferma ta liczy 1,5 tys. krów mlecznych. Gospodarstwo kupiło także system monitorowania aktywności stada, 24 aktywne czochradła i oprogramowanie do zarządzania farmą DelPro.

EuroTier, bydło, trzoda chlewna, targi hodowlane

EuroTier 2016 zakończone. Padły nowe rekordy

Targi w Hanowerze były okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą wielu firm zajmujących się wyposażeniem obiektów inwentarskich, a także produkcją maszyn wykorzystywanych w gospodarstwach zajmujących się produkcją zwierzęcą oraz żywieniem...

Ferma bydła mlecznego w Japonii w miejscowości Kakuyama liczące 600 krów kupiła z kolei osiem systemów VMS, dwa systemy Herd Navigator, a także zbiornik chłodzenia, zbiornik buforowy, dwa łańcuchowe zgarniacze do obornika, 12 aktywnych czochradeł a także cztery systemy do automatycznej kąpieli racic. W Japonii istnieje niedobór siły roboczej stąd właściciel fermy zdecydował się na takie rozwiązanie.

Gospodarstwo mleczne w Europie, konkretnie w Niemczech w miejscowości Kaltensundheim licząca 900 krów kupiło z kolei 12 systemów VMS. Ferma ta będzie pracować w systemie FeedFirst, czyli najpierw żywienie potem dój. Ponadto została ona wyposażona w system DelPro, pomiar aktywności, systemy czyszczenia racic, a także płyny do kąpieli strzyków i detergentów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"