DeLaval wprowadza na rynek nowy aparat udojowy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
13-03-2018,9:00 Aktualizacja: 13-03-2018,8:38
A A A

Żaden pojedynczy aparat udojowy nie może spełnić wszystkich obecnych potrzeb związanych z produkcją mleka. Aby spełnić wymagania użytkowników DeLaval oferuje szeroki wybór wzorów, wielkości przepływu, materiałów, gum strzykowych, wag oraz charakterystyk użytkowych.

W nowym aparacie udojowym o nazwie MC75 zainstalowano lekkie kubki udojowe oraz metalowy wytrzymały kolektor o ergonomicznym kształcie. Dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji, jak zapewnia producent, aparat MC75 jest lekki, a jednocześnie wygodny w użytkowaniu dla dojarza.

masło, cena masła, mleko, cena mleka

Masło znów w cenie, a mleka będzie brakować

Popyt na masło rośnie a razem z nim cena tego surowca. Wpływają na to mniejsza produkcja w Nowej Zelandii oraz większe zapotrzebowanie ze strony Chin. Zapotrzebowanie na masło wpłynie również na dobrą sytuację na rynku mleka. Ta zdaniem...

Metalowy wytrzymały kolektor mieści się w dłoni co ułatwia zakładanie aparatu na wymię. MC75 jest dostępny w wersji ze standardowymi gumami strzykowymi typu Harmony oraz z gumami typu Clover (koniczyna), które szczególnie łagodnie traktują strzyki poprawiając dój i wydajność.

W aparacie zastosowano także technologię TopFlow pozwalającą na szybkie odprowadzanie mleka z kolektora do zbiornika. Aparat przeznaczony jest dla krów wydajnych o szybkim oddawaniu mleka. Jego wydajność to < 15 litrów na minutę.

Dane techniczne nowego aparatu: waga: 1,9 kg, krótki przewód mleczny Ø: 12,5 mm, króciec wylotowy mleka: 16 mm, wielkość przepływu mleka: < 15 litrów / minutę.

Więcej informacji można znaleźć na www.delaval.pl

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej