Corteva inwestuje w nasiona. Nowa marka w Polsce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
14-10-2019,14:30 Aktualizacja: 14-10-2019,13:54
A A A
Firma Corteva Agriscience ogłosiła wprowadzenie na polski rynek nowej globalnej marki nasion - Brevant. Wcześniej została zaprezentowana w wielu uprawach w Ameryce Łacińskiej, w Kanadzie, w Indiach, na Ukrainie, w Rosji, w Niemczech oraz we Francji. 
 
W Polsce pod marką Brevant będą sprzedawane nasiona kukurydzy. Nie oznacza to jednak, że z rynku znikną nasiona sprzedawane pod marką Pioneer. Jak wyjaśnia koncern „marka Pioneer pozostanie flagową marką nasion Cortevy w Polsce wyróżniającą się wiodącym w branży portfolio, z unikalnymi produktami  i systemem dystrybucji obejmującym sieć przedstawicieli terenowych.”
 
- Corteva Agriscience wprowadza w życie odważny plan, aby skoncentrować i zrównoważyć swoje portfolio marek nasion w Polsce. Ta strategia pozwoli nam lepiej służyć klientom, zarówno rolnikom, jak i sprzedawcom detalicznym oraz dystrybutorom, poprzez bardziej zróżnicowane, poszerzone i mocniejsze portfolio produktów - mówi Paweł Trawiński, kierownik sprzedaży roślin w Corteva Agriscience w Polsce. 
 
Belkar, Korvetto, Arylex, Corteva Agriscience

Belkar i Korvetto, czyli herbicydy Corteva Agriscience dostępne w Polsce

Cztery innowacyjne środki ochrony roślin do upraw zbóż i rzepaku - oto tegoroczne nowości firmy Corteva Agriscience, czyli działu rolniczego DowDuPont oferowane na polskim rynku. Szczegółowa prezentacja odbyła się 2 lutego w Warszawie...
- Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić, że Brevant dołączy do marki Pioneer jako globalna marka nasion Cortevy. Producenci mogą zaufać jej produktom, za którymi stoją najnowsze innowacje z dziedziny nasiennictwa i potwierdzone znakomite rezultaty w zastosowaniu - podsumowuje Trawiński.
 
Dodatkowo produkty marki Brevant posiadają innowacyjny sposób pakowania (Easy Open Technology), który zapewnia szybkość i bezpieczeństwo podczas otwierania, a także zabezpieczenie przed podrabianiem.
 
Firma Corteva Agricience ogłosiła również, że planuje otwarcie nowego Centrum SAT (Center of Seed Applied Technologies, tj. Centrum Technologii Stosowanych w Nasionach) w południowo-zachodniej Francji, które rozpocznie działalność pod koniec przyszłego roku. 
 
Zlokalizowane w miejscowości Aussonne centrum będzie pierwszym tego typu obiektem w Europie i trzecim na świecie. Jego głównymi zadaniami ma być rozwój produktów oraz intensywne badania naukowe umożliwiające opracowywanie nowych rozwiązań, dzięki którym rolnicy będą mogli stawiać czoła wyzwaniom w ciągle zmieniającej się branży rolniczej. 
 
Corteva oferuje pakiet rozwiązań SAT obejmujących zaprawy nasienne, takie jak Lumiposa i Lumivia do zaprawiania nasion środkami owadobójczymi, Lumisena do zaprawiania nasion fungicydami czy Lumiflex - fungicyd do zaprawiania nasion kukurydzy z zastosowaniem technologii SAT.
 
Corteva Agriscience, Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych, DowDuPont, CTVA, Jim Collins, ochrona roślin, nasiona

Corteva Agriscience oraz DowDuPont biorą rozwód

Corteva Agriscience z sukcesem sfinalizowała odłączenie się od DowDuPont, stając się tym samym jedną z wiodących, niezależnych, globalnych firm specjalizujących się w rolnictwie.   1 czerwca została zakończona dystrybucja akcji Cortevy. Każdy...
 
Po nawiązaniu współpracy z fińską firmą technologiczną z branży rolniczej - Pro Farm Technologies Ltd., oferta będzie zawierać także produkty biologiczne z technologią SAT, oparte na opracowanej przez Pro Farm platformie technologicznej.  
 
"Narzędzia te będą stanowić wsparcie dla europejskich producentów w zwalczaniu wpływu stresu abiotycznego i biotycznego u roślin oraz pomogą im zwiększyć przyswajanie składników pokarmowych z gleby, przyczyniając się do poprawy zdrowotności roślin. Innowacje związane z zaprawianiem nasion zapewnią dokładność dozowania przy aplikacji oraz zwiększoną efektywność. W efekcie pozwoli to na większą wydajność” - wskazuje firma. 
 
- Ponieważ w technologii SAT nasiona są zaprawiane bezpośrednio zamiast stosowania pestycydu na polu, możliwe jest zmniejszenie śladu środowiskowego rolnictwa – mówi Andre Negreiros, seed applied technologies leader w Corteva Agriscience w Europie.
 
- Działalność Cortevy jest ukierunkowana na innowacje. Dlatego chcemy zainwestować w ten projekt 5 milionów euro w ramach naszych działań, które mają na celu poszerzenie oferty nasion. Jesteśmy firmą, której zależy zarówno na producentach, jak i konsumentach, a nowe centrum pomoże rolnikom w zwiększaniu wydajności plonów i spełni oczekiwania odbiorców dotyczące zrównoważonego rolnictwa - kwituje Negreiros. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY