Chcą promować rolnictwo zrównoważone

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-08-2020,13:40 Aktualizacja: 28-08-2020,13:56
A A A

Federacja Związków Pracodawców - Dzierżawców i Właścicieli Rolnych rozpoczyna współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP". Celem podpisanego porozumienia o współpracy jest wspólne przybliżanie polskim rolnikom zrównoważonych praktyk rolniczych oraz ich korzyści.

- Termin "rolnictwo zrównoważone" od kilku lat przewija się już w środowisku rolniczym, ale jeszcze nie do końca jest znany polskim rolnikom. Dlatego też, chcemy promować ten model rolnictwa, aby stawał się on bardziej zrozumiały i w rezultacie popularniejszy - mówi Mariusz Olejnik, p.o. prezesa Federacji Związków Pracodawców - Dzierżawców i Właścicieli Rolnych.

KZPBC, stowarzyszenie ASAP, rolnictwo zrównoważone, Krzysztof Nykiel, Adam Kopyść

Rolnictwo zrównoważone ważne dla plantatorów buraka cukrowego

16 lipca 2020 r. Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego (KZPBC) podpisał porozumienie o współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”. KZPBC wraz ze Stowarzyszeniem „ASAP”...

- Wierzę, że prowadzenie produkcji rolniczej w sposób zrównoważony, czyli połączenie ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i opłacalności, pozwoli nam również zwiększyć akceptację społeczną dla rolnictwa - dodaje Olejnik.

Rolnictwo zrównoważone to wszelkie działania ograniczające wpływ rolnictwa na środowisko, umożliwiające bardziej efektywne i przyjazne dla środowiska wykorzystanie zasobów, np. gleby, ziemi, wody, maszyn, środków ochrony roślin, nasion, nawozów czy energii, przy zachowaniu opłacalności produkcji rolniczej i akceptacji społecznej.   

- Bardzo cieszy nas nawiązanie współpracy z Federacją. To kolejny dowód na to, że polscy rolnicy chcą się rozwijać w kierunku rolnictwa zrównoważonego. Wspólnymi siłami możemy upowszechnić rolnictwo zrównoważone w Polsce i pokazać, że stanowi ono szansę na wzrost konkurencyjności polskiego rolnictwa - tłumaczy Adam Kopyść, członek zarządu "ASAP".

Andrzej Duda, prezydent, Agro-Tech, Minikowo, nowoczesne rolnictwo

Prezydent: nowoczesne rolnictwo jest realizowane w sposób zrównoważony

Nowoczesne rolnictwo to takie, które jest realizowane w sposób zrównoważony, dlatego cały czas akcentujemy wsparcie rodzinnego gospodarstwa rolnego - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w sobotę wziął udział w...

Federacja Związków Pracodawców - Dzierżawców i Właścicieli Rolnych jest wiodącą organizacją w sektorze rolno-spożywczym działającą od 27 lat. Reprezentuje ponad 1000 gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw z sektora agrobiznesu. Federacja wspiera swoich członków na terenie całego kraju.

Obecnie w skład Federacji wchodzi 12 związków regionalnych oraz Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG. Współpracuje także z innymi organizacjami rolniczymi, w tym z branżowymi. Ponadto jest członkiem europejskiej organizacji pracodawców GEOPA-COPA.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP" jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje działania edukacyjne na rzecz promocji rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10 - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

19.10 - 30.11.2020 wsparcie finansowe na tworzenie grup producentów  <-- zobacz więcej

26.10 - 24.11.2020 dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego <-- zobacz więcej

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę