Cedrob kupuje od Gobarto ZM Silesia SA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-06-2020,15:30 Aktualizacja: 29-06-2020,15:33
A A A

Gobarto SA zawarła z Cedrob SA umowę sprzedaży 100 proc. akcji Zakładów Mięsnych Silesia SA. Kwota transakcji wyniosła 108,3 mln zł.

Gobarto o zamiarze sprzedaży ZM Silesia poinformowała na początku roku. Wówczas podjęła decyzję o zmianie strategii na lata 2019-2024.

Zgodnie z jej założeniami Gobarto chce skupić się na segmentach zwierzęcym, produkcyjnym i dystrybucyjnym. Cedrob za Zakłady Mięsne Silesia zapłaci 108,3 mln zł.

Gobarto 500, tuczarnia, Cedrob, trzoda chlewna, konkurs dla hodowców,"Lider Gobarto Hodowca"

Gobarto nagradza hodowców

"Lider Gobarto Hodowca" to konkurs skierowany do uczestników programu Gobarto 500 i hodowców kontraktowych. Najlepsi z nich zostaną nagrodzeni.    Spółka Gobarto w każdym kwartale wyłania po trzech...

- Naszym celem jest umacnianie Cedrob jako silnej grupy kapitałowej działającej w branży mięsnej. Nie jest to możliwe bez bardzo mocnej pozycji rynkowej i zdolności kapitałowych. Ta zmiana pozwoli nam przyśpieszyć proces restrukturyzacji segmentu przetwórczego i przygotować się na kolejne akwizycje - podkreśla Andrzej Goździkowski, prezes zarządu Cedrob SA.

- Sprzedaż Silesii zwiększy możliwości finansowe Gobarto do rozwoju segmentów hodowli, produkcji i dystrybucji. W ostatnim czasie dokonaliśmy znaczących inwestycji w fermy zarodowe. Rozwijamy także program Gobarto 500, którego celem jest wybudowanie, wraz z polskimi rolnikami, 500 nowoczesnych obiektów inwentarskich – dodaje Marcin Śliwiński, prezes zarządu Gobarto SA.

Zakłady Mięsne Silesia są jednym z liderów branży mięsnej w Polsce w zakresie przetwórstwa. Główny zakład produkcyjny znajduje się w Sosnowcu.

cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena, KZP-PTCH POLPIG, Tönnies, notowania tuczników,ubój

Ceny tuczników w Polsce zmalały. To chwilowe problemy?

Ceny tuczników w niemieckich notowaniach pozostały bez zmian. Niestety, jak informuje Krajowy Związek Pracodawców-Producentów Trzody Chlewnej POLPIG, notowania w Polsce zmalały nawet o 20 groszy za kilogram. Notowania...

Spółka zarządza także wydzierżawionymi przez Cedrob Zakładami Mięsnymi Henryk Kania, które zlokalizowane są w Goczałkowicach Zdrój, Pszczynie, Mokrsku i Ćwiklicach.

- Wraz z przejściem do Cedrob nasze cele biznesowe nie zmieniają się. Będąc częścią Gobarto, bardzo blisko współpracowaliśmy z Cedrob, m.in. wykorzystując w naszych zakładach pochodzący od niej surowiec. Pionowa integracja w ramach Grupy Cedrob gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność biznesową - podkreśla Mariusz Rusin, prezes zarządu Zakładów Mięsnych Silesia SA.

Grupa Cedrob jest największym polskim producentem mięsa. Prowadzi aktywną politykę akwizycyjną, której celem jest konsolidacja rynku mięsnego.

Wiodącymi spółkami w Grupie Cedrob są Cedrob SA, Gobarto SA, Zakłady Mięsne Silesia SA.

Firma jest dziś globalnym dostawcą żywności. Eksportuje swoje produkty na blisko 60 rynków na całym świecie.


Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY