Carrefour otworzył się na rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
07-06-2016,16:25 Aktualizacja: 07-06-2016,16:41
A A A

Carrefour Polska, wspólnie z kilkudziesięcioma lokalnymi rolnikami, rozpoczął sezon na owoce miękkie pochodzące z krajowych zbiorów.

Klienci hipermarketów i supermarketów francuskiej sieci w województwach: mazowieckim, lubelskim, małopolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz pomorskim, mogą kupić truskawki bezpośrednio od producentów.

truskawki, ceny truskawek, Mariusz Dziewulski

Za truskawki zapłacimy jak przed rokiem

Truskawki na rynkach hurtowych są obecnie o 13 procent droższe niż przed rokiem. Ale w czerwcu za te owoce powinniśmy płacić podobnie jak przed rokiem, czyli około 5,7 zł za kilogram. "Poziom cen truskawek w tym sezonie będzie uzależniony od...
Promocja zdrowych produktów oraz lokalnych dostawców jest częścią kampanii "Z miłości do Zdrowia", która jest prowadzona od 2014 r.

Carrefour, który od lat rozwija współpracę z lokalnymi producentami, w tym roku zintensyfikował działania z dostawcami owoców miękkich, takich jak truskawki czy czereśnie. Tegoroczna współpraca objęła znacznie większą liczbę sklepów, dając możliwość lokalnym producentom wystawić na sprzedaż owoce na własnych stoiskach ulokowanych na terenie sklepów Carrefour.

Taka forma współpracy umożliwia sieci oferowanie wysokiej jakości owoców, które dostarczane są do sklepów bezpośrednio od lokalnych wytwórców. Zakup produktów świeżych, takich jak truskawki czy czereśnie, bezpośrednio od producenta sprawia również, iż cena, jaką klient płaci za towar, jest korzystniejsza i bardziej konkurencyjna, niż cena produktów nabytych za pośrednictwem pośredników.

truskawki, owoce, zdrowie, opieka medyczna, porażenie nerwu strzałkowego, zbieranie truskawek

Zbieranie truskawek może być groźne dla zdrowia

Porażeniem nerwu strzałkowego może zakończyć się nieumiejętne zbieranie truskawek. Sezon na te owoce właśnie się rozpoczął, a lekarze apelują o rozwagę - zarówno do zbieraczy, jak i właścicieli plantacji. Doktor Wojciech Kiebzak, kierownik...
Stoiska bądź półki z truskawkami krajowymi, które dostarczone zostały do sklepu przez producenta, są specjalnie oznakowane, aby klient nie miał wątpliwości co do ich pochodzenia.

Współpraca z dostawcami owoców miękkich wpisuje się w kampanię, która ma na celu oferowanie klientom zdrowych produktów o wysokiej jakości, a także wspieranie małych lokalnych i regionalnych producentów żywności tradycyjnej.

Poprzez tę formę współpracy firma pomaga regionalnym producentom w sprzedaży ich owoców oraz promuje ich gospodarstwa  wśród lokalnych klientów. Jednocześnie rolnicy zyskują miejsce, w którym mogą sprzedawać owoce niezależnie od warunków atmosferycznych, oraz dostęp do wielu potencjalnych nabywców.

owoce, warzywa, ceny, truskawki, ceny hurtowe, Rynek Hurtowy w Broniszach, Warszawa

Kilogram truskawek kosztuje 18 zł, a szparagów nawet 20 zł

Dziesięć dni wcześniej niż rok temu pojawiły się w sprzedaży polskie truskawki. Owoce pochodzą z wysokich tuneli. Truskawki oferowane są na Rynku Hurtowym w Broniszach w cenie od 14 do 18 zł za kilogram. Importowane, których jest dużo...
- W odpowiedzi na duże zainteresowanie konsumentów owocami miękkimi, Carrefour w tym roku znacząco rozszerza zakres współpracy z rolnikami, którzy dostarczają do pobliskich sklepów produkty sezonowe - mówi Thierry Etchemendigaray, dyrektor handlowy Carrefour. - Nasza sieć współpracuje obecnie z ponad 400 lokalnymi dostawcami, którzy oferują na stałe w naszych sklepach wyroby lokalne, takie jak, m.in. pieczywo i ciasta, wędliny, nabiał czy piwa.

W niektórych przypadkach współpraca ta owocuje powstawaniem produktów z certyfikatem "Jakość z Natury Carrefour", który gwarantuje pełną identyfikowalność produktu od pola do talerza - dodaje Thierry Etchemendigaray.

W 2016 roku owoce miękkie od lokalnych rolników oferowane będą łącznie w kilkudziesięciu hiper- i supermarketach Carrefour. Klienci będą mogli kupić je w sklepach znajdujących się w Kaliszu, Koninie, Poznaniu, Krakowie, Chełmie, Zamościu, Janowie Lubelskim, Kraśniku, Lublinie, Puławach, Świdniku, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu, Warszawie, Łodzi, Pabianicach, Zielonej Górze oraz we Wrocławiu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt