BioFeed oferuje nowy preparat bioaktywny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
27-05-2019,11:00 Aktualizacja: 27-05-2019,10:15
A A A

BioFeed uruchamia produkcję preparatu bioaktywnego podłożowego dla zwierząt BF MicroDry. Jest to środek agrotechniczny do zastosowania w obiektach zootechnicznych.

BF MicroDry, jak informuje producent, cechuje się wysoką skutecznością działania. Produkt powstał w oparciu o szereg badań laboratoryjnych, które zdaniem firmy potwierdziły jego wyższą skuteczność w działaniu, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.

Efektem działania preparatu jest poprawa warunków zoohigienicznych w pomieszczeniach gospodarskich oraz hamowanie rozwoju szkodliwych mikroorganizmów, a także zasiedlanie otoczenia zwierząt korzystnymi z punktu widzenia zdrowotności i produkcyjności bakteriami fermentacji mlekowej.

mleko, mleczarnie, produkcja mleka, bydło mleczne

Produkcja mleka w Polsce w tym roku jest coraz większa

Skup mleka w Polsce marcu według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł wyniósł 1 028 mln litrów. To aż o 12 proc. więcej niż w lutym oraz o 4,5 proc. więcej niż w marcu 2018 roku. Mleczarnie w Polsce, jak wynika z...

Wszystkie zastosowane w produkcie składniki mogą być i są stosowane również jako składnik dodatków paszowych, z tego względu po pobraniu preparatu z podłoża, co często ma miejsce w praktyce, będą miały również bezpośredni korzystny wpływ na funkcje przewodu pokarmowego i status zdrowotny zwierząt.

W składzie produktu znajdują się między innymi wyselekcjonowane glinokrzemiany o silnych właściwościach wiązania wody i toksyn, wyciągi z rośliny Yucca Schidigera, które hamują produkcję amoniaku i innych szkodliwych gazów, szczepy bakterii fermentacji mlekowej, które wykazują działanie detoksykacyjne, a także bakterie probiotyczne oraz kwas mlekowy i melasa.

Ulotkę wizerunkową BF MicroDry można znaleźć TUTAJ

Wprowadzenie produktu jest efektem realizacji projektu pn.: ,"Wdrożenie nowatorskiej technologii wytwarzania innowacyjnego preparatu bioaktywnego podłożowego dla zwierząt"., nr umowy o dofinansowanie: POIR.03.02.02-00- 0612/16.

BioFeed to producent pasz, koncentratów, premiksów i dodatków dla zwierząt hodowlanych. Firma z całkowicie polskim kapitałem prowadzi produkcję w czterech wytwórniach w Polsce. W ofercie BioFeed są także karmy i suplementy dla zwierząt domowych.Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

30.11 – 13.01.2021 można złożyć wniosek na rozwój usług rolniczych <-- zobacz więcej

30.11 – 28.01.2021 wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy <-- zobacz więcej

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę