Bielmlek wznowi skup mleka i produkcję?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-12-2020,19:00 Aktualizacja: 22-12-2020,18:56
A A A
Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek podpisała umowę z zakładem mleczarskim Laktopol. Oznacza to, że zakład w Bielsku wznowi skup mleka i produkcję.
 
- Podpisaliśmy właśnie umowę dzierżawy majątku spółdzielni przez Laktopol. Musi ją jeszcze zatwierdzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli jednak to nastąpi, Laktopol będzie mógł rozpocząć swoją produkcję w Bielsku - mówiła radca prawny Alina Sobolewska, sądowy zarządca Bielmleku.
 
Sobolewska tłumaczyła, że to właśnie w związku z podpisaniem tej umowy Bielmlek zakończył skup mleka. Wszystkich dotychczasowych dostawców mleka przejął zakład Laktopol.
 
Mleczarnia z Nowego Targu, zakład należący do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku

Mleczarnia z Nowego Targu zostanie zamknięta?

Zakład należący do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku, ma zostać zlikwidowany. W połowie grudnia wygaśnie produkcja, a od nowego roku wszyscy pracownicy zostaną bezrobotni.   Mleczarnia z Nowego Targu, która jest...
- Jako dostawca mleka otrzymałem SMS, że OSM Piątnica zrezygnowała z kupna masy sanacyjnej. W związku z tym Bielmlek zaprzestaje skupu mleka – dla portalu bielsk.eu tłumaczył jeden z rolników.
 
Po tym wydarzeniu Alina Sobolewska od razu rozpoczęła negocjacje z drugim podmiotem, który już wcześniej zgłaszał chęć kupna majątku Bielmleku. Negocjacje z Laktopol poszły szybko i skutecznie. 
 
Podpisana umowa pozwoli wznowić skup mleka od lokalnych producentów oraz produkcję w zakładzie.
 
Przeprowadzona kontrola Okręgowej Inspekcji Pracy w Białymstoku wykazała jednak, że Bielmlek w procesie restrukturyzacji zalega z wynagrodzeniami na ponad 1,6 mln zł. Sprawa dotyczy 100 pracowników, którzy nie otrzymali wynagrodzeń za listopad 2019 oraz październik 2020 r.
 
Okręgowa Inspekcja Pracy skierowała wniosek do sądu o ukaranie Sobolewskiej jako osoby odpowiedzialnej za niewypłacanie pensji. Gdy sąd uzna ją za winną, może na nią nałożyć karę finansową w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 
 
źródło: bielsk.eu
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
TRANSMISJA NA ŻYWO - EKMA

WAŻNE TERMINY

29.12  26.03.2021 nabór wniosków o dofinansowanie ochrony wód przed azotanami <-- zobacz więcej

31.12 - 29.03.2021 nabór wniosków o dofinansowanie na ochronę przed ASF/powodzią  <-- zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych