Bayer i Prospera Technologies połączyły siły

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
14-07-2020,19:00 Aktualizacja: 14-07-2020,21:27
A A A
Firma Bayer w ramach swojego zobowiązania, że będzie wspierała plantatorów za pośrednictwem rozwiązań cyfrowych w zrównoważonym zaspokajaniu rosnących globalnych potrzeb, nawiązała strategiczną współpracę z firmą Prospera Technologies Inc., która specjalizuje się w sztucznej inteligencji, analizie danych i uczeniu maszynowym - poinformowała firma Bayer. 
 
Prospera oferuje rozwiązania dla rynku rolnego. Zapewnia systemy rolnictwa cyfrowego, przeznaczone dla producentów warzyw szklarniowych na całym świecie, które umożliwiają dostęp do danych i optymalizują proces uprawy.
 
nowości firmy Bayer, Bacara Trio, zwalczanie miotły zbożowej, fungicyd Ascra Xpro, Input Triple, odmiany kukurydzy Dekal

Wirtualna konferencja polowa Bayera pełna nowości

Maj i czerwiec, to zwykle okres organizowania przez firmy z branży rolniczej spotkań polowych tzw. dni pola mających na celu zaprezentowanie oferowanych produktów, jak i pełnych technologii ochrony, czy nawożenia. W tym roku ze względu na...
Współpraca łączy możliwości firmy Prospera w zakresie sztucznej inteligencji i analizy danych, z doświadczeniem firmy Bayer w zakresie produkcji warzyw, ochrony upraw i transformacji cyfrowej, aby zapewnić kompleksową usługę. Pomoże to plantatorom zoptymalizować działania, zwiększając podaż owoców i warzyw o wysokiej jakości. 
 
- W Bayer wierzymy w siłę współpracy, która pozwala wprowadzać bardziej innowacyjne, cyfrowe rozwiązania. Nasza współpraca z Prospera to pierwszy krok w kierunku rozwiązań wykraczających poza dotychczasowy zakres działań w dziale warzyw szklarniowych, który ograniczał się do nasion. Z niecierpliwością oczekujemy na innowacyjne projekty współpracy z klientami, by wypracować nowe sposoby rozwiązywania problemów, z którymi plantatorzy mierzą się każdego dnia - powiedział Chris Moore, head of digital transformation Bayer’s Vegetable Seeds.
 
Nowe rozwiązanie pozwoli plantatorom warzyw szklarniowych na podejmowanie bardziej precyzyjnych decyzji i w optymalnym czasie, co w efekcie zapewni rentowność działań. Na przykład, korzystanie z platformy wizualizacji i analizy danych firmy Prospera pomoże plantatorom papryki odpowiednio dostosować nawadnianie, w zależności od miejsca zlokalizowania roślin w szklarni, a to pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie wody i wsparcie zrównoważonej produkcji. 
 
DK Excited, DK Exima, nowe odmiany rzepaku od Bayera, nowe zaprawy firmy Bayer, Scenic Gold, Buteo Start, zaprawianie

Bayer zaprezentował nowe odmiany rzepaku i zaprawy

Podczas wczorajszej wideokonferencji  firma Bayer zaprezentowała dwie nowe odmiany rzepaku ozimego marki Dekalb (DK Excited, DK Exima), jak i dwie nowe zaprawy rzepakowe - zaprawę fungicydową Scenic Gold oraz insektycydową - Buteo Start. ...
Pierwsze wdrożenie i analizy terenowe rozpoczną się w lipcu 2020 w Meksyku - ważnym rynku z punktu widzenia przełomowych innowacji i globalnej produkcji warzyw. Bayer i Prospera będą współpracować z kilkoma kluczowymi klientami w regionie, by zapewnić stałe dostosowywanie systemu. W oparciu o potrzeby producentów i zmieniające się preferencje konsumentów  planuje ekspansję globalną w kolejnych latach. 
 
- Cieszymy się ze współpracy z firmą Bayer, wiodącym na świecie dostawcą nasion warzyw i rozwiązań w zakresie ochrony roślin. Wierzymy, że współpraca może przynieść ogromne korzyści producentom warzyw szklarniowych - powiedział Daniel Koppel, CEO i współtwórca Prospera Technologies. - Nasze zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji i narzędzia analizy danych, w połączeniu z wiedzą i danymi z firmy Bayer, mają ogromny potencjał, by zmienić sposób uprawy warzyw i pomóc w zrównoważonym wyżywieniu świata, zapewniając świeżą, wartościową żywność - dodał. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY