Animex Foods i Agri Plus przekazują 1,5 mln zł na walkę z koronawirusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-03-2020,12:00 Aktualizacja: 30-03-2020,10:44
A A A

Firmy Animex Foods i Agri Plus zadeklarowały darowiznę 1,5 mln złotych na rzecz szpitali, w pobliżu których obie firmy prowadzą działalność. W ten sposób wspierają walkę z koronawirusem.

Pieniądze te będą przekazane na zapewnienie niezbędnego sprzętu personelowi medycznemu zmagającemu się z wirusem SARS-CoV-2.

- Jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w ogólnokrajową pomoc tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Naszym obowiązkiem wobec lokalnych społeczności jest wsparcie szpitali znajdujących w pobliżu zakładów należących do spółki - mówi Prezes Animex Foods, Jacek Dziełak.

cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Rynek żywca wieprzowego stabilizuje się

Ceny skupu tuczników w państwach unijnych stabilizują się. W Niemczech spadki notowań żywca wieprzowego wyhamowały, a nawet nieznacznie wzrosły.    Epidemia koronawirusa w początkowym etapie spowodowała masowe wykupywanie...

Animex Foods i Agri-Plus rozpoczną również przekazywanie środków zabezpieczających, tj. maseczek, gogli oraz rękawiczek jednorazowych. Ekwipunek trafi do personelu medycznego oraz pacjentów zmagających się z koronawirusem.

- Nasza siła tkwi w ludziach, z którymi na co dzień współpracujemy. Realizując strategię odpowiedzialnych firm nie możemy pozostawać obojętni na wysiłek, który każdego dnia podejmują pracownicy szpitali w trosce o dobro pacjentów - podkreśla Dyrektor Zarządzająca Agri-Plus, Monika Ejchart.

Firmy pozostają również w stałym kontakcie z bankami żywności, których celem jest wsparcie osób objętych kwarantanną, głównie seniorów.

Komunikat prasowy wydany w tej sprawie przez firmy Animex Foods i Agri-Plus znajdziesz TUTAJ.

Branża mięsna wspiera walkę z koronawirusem. Firma Tarczyński przekazała swoje produkty do wszystkich 19 szpitali zakaźnych na terenie Polski.

  • Więcej aktualnych informacji na temat cen wieprzowiny w Polsce i na świecie znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie" - ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

do 01.10.2020 termin wysiewu międzyplonów ozimych

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10. - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

do 30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

do 31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę