2500 uczniów tropiło mity z Anwilem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
06-10-2016,10:45 Aktualizacja: 06-10-2016,11:22
A A A

Zakończyła się druga edycja programu edukacyjnego "Tropiciele Mitów" - autorskiego przedsięwzięcia Anwilu, powstałego we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. W dwóch odsłonach projektu wzięło udział 2500 uczniów z 95 rolniczych szkół ponadgimnazjalnych.

Celem programu "Tropiciele Mitów" było obalenie błędnych przekonań na temat nawozów mineralnych oraz przekazanie dobrych praktyk związanych z tym sposobem odżywiania roślin. Foormuła zajęć oparta na metodologii edutainment, podkreślającej rolę zabawy w procesie uczenia się sprawiła, że uczniowie z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

edukacja, uczniowie, szkoła, rolnictwo, Krzysztof Jurgiel, MRiRW

Ministerstwo rolnictwa chce przejmować kolejne szkoły

Nowy szef resortu rolnictwa zapowiada rewolucję w edukacji rolniczej. Krzysztof Jurgiel chce, aby pod skrzydła ministerstwa trafiło kilkadziesiąt nowych placówek. - Podejmiemy energiczne działania w tym zakresie - mówił podczas...

Lekcje prowadzili ekspert ds. nawożenia oraz osoba pełniąca rolę oponenta, które wchodzą ze sobą w interakcje. Mówiono językiem młodego pokolenia, dzięki czemu przyszli rolnicy szybko przyswajali sobie prezentowaną wiedzę.

W drugiej edycji programu dodatkowo zorganizowano konkurs memowy - "Montuj memy z Canwilem", który miał na celu utrwalenie wiedzy zdobytej przez uczniów w ramach zajęć. Zadaniem uczestników było przygotowanie zabawnych memów z saletrzakiem z Włocławka w roli głównej.

- Do konkursu zgłoszonych zostało aż 220 prac. Uczniowie zaskoczyli nas bardzo wysokim poziomem wiedzy na temat nawożenia i rolnictwa, a także znakomitym poczuciem humoru. Posiedzenie jury było dla nas wielką przyjemnością, chociaż zwycięzcę nie łatwo było wybrać - mówi Agnieszka Multan, koordynator projektu z ramienia spółki Anwil.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Agata Trębińska ZSP Nr 4 w Siedlcach, która wygrała drona oraz wycieczkę edukacyjną dla swojej klasy. Organizatorzy przyznali również 5 dodatkowych wyróżnień oraz nagrody w postaci dronów.

W związku z dużym powodzeniem programu "Tropiciele Mitów" oraz pozytywnymi opiniami na jego temat ze strony uczniów i nauczycieli, Anwil planuje w najbliższym czasie kolejną odsłonę projektu.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej