Copy LinkXFacebookShare

Pogłowie świń od wielu lat nie było tak niskie

Pogłowie trzody chlewnej w Niemczech w czerwcu zmniejszyło się w skali roku o 1,1 proc. do 26,89 mln szt. – wynika ze wstępnych szacunków Eurostatu. Oznacza to, że było najniższe od 2011 roku.

Niewielkie spadki odnotowano też we Włoszech (0,1 proc. r/r). Z drugiej strony wzrosło pogłowie w Danii (3,3 proc. do 12,9 mln szt.), choć już wolniej niż w grudniu 2017, co jest wynikiem osłabienia koniunktury na rynku wieprzowiny – informują analitycy PKO Banku Polskiego.

Dane dotyczące pogłowia świń w czerwcu w Polsce zostaną opublikowane przez GUS w najbliższych dniach.

Możliwe, że z uwagi na coraz większy zasięg ASF oraz spadek cen trzody chlewnej w pierwszym półroczu wskażą na wyhamowanie wzrostu pogłowia w kraju.

Znawcy rynku zwracają jednak uwagę, że bardzo szybko rośnie import prosiąt i warchlaków do Polski, który wpływa na wzrost liczebności krajowego stada.

Według Eurostatu od stycznia do maja wyniósł on 2,81 mln szt. (+21 proc. r/r).
 

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

Zobacz nas w Google News

pełna mobilizacja służb, grypa ptaków, HPAI, drób, bioasekuracja, hodowla drobiu, Inspekcja Weterynaryjna,
Aktualności

Pełna mobilizacja służb. Grypa ptaków pod ścisłą kontrolą

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

hodowca bydła, żywienie krów, Feed Efficiency, produkcja mleka, TMR, bydło mleczne, hodowla krów, wydajność mleczna
Hodowla

Hodowca bydła konsekwentnie dąży do wyższej wydajności krów