Copy LinkXFacebookShare

ASF zabija coraz więcej dzików na Węgrzęch

Wirus ASF zabija kolejne dziki na Węgrzech. Do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt OIE wpłynęły kolejne zgłoszenia dotyczące nowych przypadków tej choroby.

Drugi przypadek ASF na Węgrzech został potwierdzony przez OIE na początku maja. Martwy dzik, u którego wykryto materiał genetyczny wirusa, został znaleziony w pobliżu pierwszego przypadku mianowicie we wsi Mátrafüred położonej w regionie Heves w północno-wschodniej części Węgier.

Kolejne dwa przypadki zostały zgłoszone kilka dni później. W sumie przypadają na nie cztery martwe dziki.

Dziki, u których stwierdzono obecność wirusa ASF, również zostały znalezione w regionie Heves w pobliżu miejscowości Pálosvörösmart i Mátrafüred.

Od końca kwietnia do połowy maja władze weterynaryjne Węgier odnotowały więc w tym kraju już cztery przypadki ASF u dzików.

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt OIE przy okazji pierwszego przypadku wskazała, że najprawdopodobniej wirus przedostał się do Węgier wraz z odpadami żywnościowymi.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

Aktualności

Śmiertelne zderzenie z ciągnikiem. 69-latek zginął na miejscu