USA: na Wall Street bez większych zmian głównych indeksów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-11-2015,8:20 Aktualizacja: 11-11-2015,9:49
A A A

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian głównych indeksów. W centrum uwagi inwestorów pozostają spekulacje na temat terminu podwyżki stóp procentowych przez Fed.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,16 proc. do 17 758,21 pkt. Nasdaq Composite spadł o 0,24 proc. do 5083,24 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,15 proc. do 2081,72 pkt.

USA,giełda,Nowy Jork,październik,notowania,gospodarka

Wall Street kończy październik na plusie, chociaż piątek przyniósł spadki

Ostatnia w październiku sesja na Wall Street przyniosła nieduże spadki głównych indeksów po danych na temat wydatków konsumentów w USA we wrześniu oraz wynikach kwartalnych największych spółek paliwowych. Cały...
Po ubiegłotygodniowych, wyraźnie lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy za październik, w ocenie rynku przybliżyła się perspektywa podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną na najbliższym posiedzeniu w grudniu.

Z wyliczeń agencji Bloomberg wynika, że notowania kontraktów terminowych wskazują, iż prawdopodobieństwo podwyżki stóp w grudniu jest wyceniane obecnie na ok. 66 proc.

"Mamy cofnięcie na rynku, moim zdaniem jest to zdrowy ruch biorąc pod uwagę wzrosty w ubiegłym czasie" - oceniła w CNBC Katie Stockton, główny analityk techniczny BTIG.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj