Rząd wspiera producentów kukurydzy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
08-05-2017,12:35 Aktualizacja: 08-05-2017,13:05
A A A

Brazylijski rząd poinformował o zamiarze dokonania zakupu od rolników do 1 mln ton kukurydzy, pochodzącej Mato Grosso, kluczowego regionu produkcji tego gatunku .

Ma to umożliwić gospodarzom sprzedaż ziarna po zagwarantowanej cenie w wyznaczonym terminie, a tym samym ochronić ich przed skutkami niskich stawek rynkowych. Aukcje kontraktów rozpoczną się w najbliższych tygodniach i potrwają do połowy września - informuje FAMMU/FAPA.

Wołowina Brazylia

Rada Sektora Wołowiny chce zakazu importu wołowiny z Brazylii

Rada Sektora Wołowiny zwróciła się do ministra rolnictwa z wnioskiem o podjęcie inicjatywy zmierzającej do wprowadzenia zakazu importu wołowiny z Brazylii do czasu wyjaśnienia tamtejszej afery. W połowie miesiąca brazylijska policja...

60 kilogramowy worek ziarna ma kosztować 17,87 reala (ok. 5,73 dolara).

Władze kraju poinformowały ponadto o planowanej alokacji do 500 mln reali (ok. 160 mln dolarów) w formie subsydiów mających na celu wsparcie producentów kukurydzy w sprzedaży ziarna za pośrednictwem aukcji.

Działania będą powzięte w związku z oczekiwanymi, rekordowymi zbiorami w 2017 roku, które mają o blisko 40 proc. przekroczyć ubiegłoroczny niski poziom będący efektem suszy.

Na wzrost obecnej produkcji wpłynie większy areał upraw i lepsze plonowanie.

Ceny kukurydzy żółtej na rynku wewnętrznym w marcu były o około 30 proc. niższe w porównaniu z analogicznym okresem sezon wcześniej.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu