Owca znaleziona w lesie miała ponad 35 kg wełny. Nie była strzyżona od lat

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-02-2021,13:35 Aktualizacja: 25-02-2021,13:45
A A A

W lesie w Australii znaleziono schorowaną owcę, która od wielu lat nie była strzyżona. Jej runo ważyło ponad 35 kilogramów - poinformowała agencja Reutera, powołując się na ratowników zwierzęcia.

Owcą, której nadano imię Baarack, zaopiekowała się organizacja charytatywna Edgar's Mission Farm Sanctuary ze stanu Wiktoria.

gmina Krzeszowice, truchła owiec i jagniąt w gospodarstwie, znęcanie się nad zwierzętami

Truchła owiec w gospodarstwie. Rolnik i dzierżawca z zarzutami

Zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami gospodarskimi i doprowadzenie do śmierci 24 owiec postawili dwóm osobom policjanci z podkrakowskich Krzeszowic (woj. małopolskie). Na tamtejszy komisariat trafiło zgłoszenie od właściciela gospodarstwa...

- Wygląda na to, że Baarack miał kiedyś właściciela. Kiedyś miał kolczyk, ale wygląda na to, że został wyrwany przez grubą, zbitą sierść wokół jego twarzy - powiedział Kyle Behrend z organizacji.

Jak wyjaśnił, owce powinny być strzyżone przynajmniej raz w roku, w przeciwnym razie "ich sierść będzie nadal rosła i rosła".

Poinformował, że po strzyżeniu runo Baaracka ważyło 35,4 kilograma.

- Jego racice były w świetnym stanie dzięki bieganiu po skałach w lesie, ale jego kondycja była kiepska. Miał niedowagę, a ze względu na wełnę wokół twarzy ledwo widział - powiedział Behrend.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement