Kolejny zakaz Moskwy. Drób z USA też nie wjedzie do Rosji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-12-2014,11:30 Aktualizacja: 16-01-2015,13:07
A A A
Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) wprowadziła czasowy zakazu importu z USA mięsa i produktów drobiowych z powodu wykrywania w nich "szkodliwych substancji". 
 
Zakaz, który - jak informuje Rossielchoznadzor - wprowadzono w celu ochrony bezpieczeństwa rosyjskich konsumentów, wchodzi w życie 5 grudnia. Nie podano jednak, jak długo będzie obowiązywał.
 
W wydanym oświadczeniu rosyjskie służby nadzoru weterynaryjnego piszą, iż wciąż dochodzi do wykrywania w wyrobach drobiowych z USA pozostałości substancji szkodliwych lub zakazanych, w tym antybiotyków z grupy tetracyklin, co jest poważnym naruszeniem norm Związku Celnego i świadczy o niedostatecznej kontroli ze strony służb weterynaryjnych USA.
 
Agencja RIA Nowosti przypomina, że Rosja na początku sierpnia wprowadziła roczny zakaz importu produktów spożywczych (owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, UE, Australii, Kanady oraz Norwegii. Wcześniej władze w Moskwie zakazały przywozu niektórych owoców i warzyw z Polski.
 
Wprowadzane przez Moskwę restrykcje importowe są odpowiedzią na sankcje, jakie na Rosję nałożyły państwa zachodnie za aneksję Krymu i wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu