Żywność mimo epidemii jest na bieżąco kontrolowana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2020,13:00 Aktualizacja: 26-03-2020,13:03
A A A

Mimo epidemii koronawirusa żywność jest kontrolowana - poinformował resort rolnictwa. Kontrole mają zapewnić, że produkowane artykuły rolno-spożywcze są bezpieczne i odpowiedniej jakości handlowej.

Kontrole żywności prowadzi Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych podległa resortowi. Do ministra oraz inspekcji docierają prośby od przedsiębiorców i organizacji branżowych o ograniczenie lub wręcz zaniechanie działań kontrolnych, a także informacje o przypadkach nie wpuszczania inspektorów na teren zakładów.

producenci żywności, pandemia koronawirusa, polska izba mleka, łukasz szumowski

Producenci żywności chcą testów dla pracowników

Organizacje zrzeszające producentów żywności zwróciły się do ministra zdrowia z prośbą o możliwość zabezpieczenia dla załóg zakładów testów na obecność koronawirusa, gdyby w którymś pojawiły się przypadki...

"Zdajemy sobie sprawę z krytycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się polscy przedsiębiorcy w związku z dynamicznym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W pełni rozumiemy obawy przedstawicieli branży spożywczej związane z ryzykiem konieczności przerwania produkcji i zamknięcia zakładów z powodu zawleczenia na ich teren koronawirusa" - zapewnia ministerstwo.

Mimo globalnej pandemii, ruch towarowy środków spożywczych nadal trwa i musi mieć zapewnioną ciągłość.

Łańcuch dostaw żywności musi tak funkcjonować, by konsument miał pewność, że żywność, którą kupuje jest bezpieczna, nie jest zafałszowana i spełnia wszelkie wymogi prawa żywnościowego - zaznacza resort.

"Na bieżąco analizujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w kraju i jej wpływ na realizację zadań poszczególnych inspekcji. Działania kontrolne prowadzone są ze szczególnym zachowaniem zasad higieny i ograniczeniem liczby osób, z którymi inspektorzy mają bezpośredni kontakt oraz ograniczają się do kontroli niezbędnych takich jak np. kontrole graniczne" - zapewniło MRiRW.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement