Zostawił ciężarówkę z drewnem na "esce". Grozi mu nawet 30.000 zł grzywny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2022,9:55 Aktualizacja: 25-01-2022,10:03
A A A

Przed sądem będzie odpowiadał 37-latek, który na drodze ekspresowej S17 zostawił zepsutą i nieoznaczoną ciężarówkę z drewnem, udając się jak gdyby nigdy nic do domu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach (woj. lubelskie) został powiadomiony, że przed węzłem Żyrzyn, stoi samochód ciężarowy załadowany drewnem.

ciężarówka, wypadek

Ciężarówka z drewnem omal nie wpadła do domu

Śliskie drogi to obecnie największe wyzwanie, z jakimi mierzą się kierowcy. Jeden z nich, prowadzący wypełniony drewnem zestaw ciężarowy, omal nie wjechał do domu na wsi. Jak podają ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w...

Pojazd nie był w żaden sposób oznakowany, nie miał włączonych świateł awaryjnych ani pozycyjnych. Nie było nawet wystawionego trójkąta ostrzegawczego.

- Funkcjonariusze ustalili, że samochód należy do 37-letniego mieszkańca gminy Żyrzyn. Zastali mężczyznę w domu. Z jego relacji wynikało, że gdy jechał zestawem drogą S17, awarii uległo koło naczepy. Ze względu na to, zostawił pojazd i pieszo udał się do domu. Przyznał, że nie posiadał trójkąta ostrzegawczego, ale nie poczuwa się do winy, gdyż nic się nie stało - relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy puławskiej KPP.

Jak dodaje, stróże prawa byli innego zdania, niejednokrotnie już uczestnicząc w zdarzeniach drogowych, gdzie w wyniku najechania na stojący pojazd osoby w nich uczestniczące odniosły poważne obrażenia ciała. Dlatego zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 1500 złotych za niezachowanie należytej ostrożności na drodze publicznej i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla ruchu drogowego.

- 37-latek odmówił przyjęcia mandatu, twierdząc że nikomu nic się nie stało. Sprawa trafi do sądu, który może ukarać mężczyznę grzywną. Maksymalna kara grzywny nałożona przez sąd wynosi 30 tysięcy złotych - wskazuje policjantka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu