Zniknęły ule z pszczołami. Policja szuka złodziei i prosi o pomoc

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-10-2017,10:00 Aktualizacja: 28-10-2017,10:19
A A A

Coraz częściej dochodzi do kradzieży uli z pszczołami. Ostatnio te pożyteczne owady zniknęły w gminie Wilków na Lubelszczyźnie..

Stróże prawa z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie, że nieznani sprawcy pod osłoną nocy ukradli z sadu trzy ule z rodzinami pszczelimi o szacunkowej wartości 1500 złotych.

pszczoły, pasieka, kradzież, policja, przestępstwo, miód, policjanci z Sulechowa

Pszczelarz ukradł pszczoły pszczelarzowi

Policjanci z Sulechowa w Lubuskiem zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież uli wraz z rodzinami pszczelimi z pasieki w Nowym Kramsku w powiecie zielonogórskim. Do przestępstwa doszło w połowie lipca. Okazało się, że na ule połakomił się...

- Policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu miejsca, dokąd zostały zabrane ule lub wskazanie sprawców kradzieży - zaapelowała asp. szt. Edyta Żur, oficer prasowy opolskiej komendy powiatowej.

Lekkomyślny złodziej poza nagannym postępowaniem nie przewidział bowiem ewentualnych tragicznych skutków swojej działalności.

- Do prowadzenia pasieki niezbędna jest wiedza, odpowiednie wyposażenie oraz umiejętności. Jeśli łup jest w posiadaniu osoby niekompetentnej, pszczele rodziny mogą nie przeżyć nadchodzącej zimy - alarmuje na koniec Żur.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu