Znamy laureatów konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-09-2018,11:00 Aktualizacja: 23-09-2018,11:17
A A A

Ośrodek Hodowli Zarodowej Przerzeczyn Zdrój oraz gospodarstwo Agaty i Zbigniewa Przyjemskich z Kamieńczyc (woj. małopolskie) zostali zwycięzcami XVI edycji Krajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Uroczyste podsumowanie rywalizacji odbyło się podczas Agro Show w Bednarach. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy.

kontrola gospodarstw, inspekcja pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, wypadki w rolnictwie

Bezpieczeństwo rolnika ponad wszystko. Inspekcja pracy w akcji

Być może chwila rozmowy sprawi, że rolnik nie będzie już podróżował na krawędzi siewnika albo nie spróbuje naprawiać prasy belującej słomę w czasie pracy, co często kończy się tragediami. Taki jest cel wizyt inspektorów pracy w...

Organizowany jest w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Współorganizatorami imprezy są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

W kategorii zakładów rolnych Krajowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Filipa Sondija, dyrektora Departamentu Nadzoru nad Spółkami Strategicznymi przyznała tylko pierwsze i drugie miejsce.

Zwyciężył Ośrodek Hodowli Zarodowej Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o. przed Ośrodkiem Hodowli Zarodowej Bobrowniki Sp. z o.o. Jarosława Bereźnickiego i Marii Ścibor. Prezesom zwycięskich spółek nagrody wręczyli m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa oraz Grzegorz Pięta, zastępca dyrektora generalnego KOWR.

W kategorii gospodarstw indywidualnych za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju uznano prowadzone przez Agatę i Zbigniewa Przyjemskich z małopolskich Kamieńczyc. Laureaci otrzymali nagrodę prezesa KRUS, czyli ciągnik rolniczy Ursus C-380 o mocy 55 KW.

W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad tysiąc zakładów rolnych zatrudniających 11 tys. pracowników oraz ponad 18 tys. gospodarstw indywidualnych. W tegorocznej edycji uczestniczyło 1087 gospodarstw indywidualnych oraz 41 zakładów rolnych zatrudniających ponad 4 400 osób.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement