Zmiany w MRiRW. Kołakowski powołany, Giżyński odwolany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2021,15:45 Aktualizacja: 30-11-2021,15:57
A A A

Lech Kołakowski został powołany na stanowisko wiceministra rolnictwa. Nominację wręczył Henryk Kowalski, wicepremier, szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Nowy wiceszef resortu obejmie swoje obowiązki 1 grudnia. Został także pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie Polski. Zastąpił na tym stanowisku odwołanego wiceministra Szymona Giżyńskiego.

Hneryk Kowalczyk, Lech Kołakowski, piątka dla zwierząt, ustawa o ochronie zwierząt

"Piątka dla zwierząt" nie wróci. Kołakowski wiceministrem?

Nie będzie powrotu do tzw. piątki dla zwierząt w wersji rozpatrywanej rok temu, będziemy natomiast podnosić dobrostan zwierząt i uściślać ustawę o ochronie zwierząt rozporządzeniami - zapowiedział Henryk Kowalczyk,  minister rolnictwa. W...

58-letni Lech Antoni Kołakowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1992 roku pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Łomży. Był pełnomocnikiem wojewody łomżyńskiego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W latach 1993-1997 kierował Wydziałem Rynku Pracy oraz Informacji i Analiz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łomży. W latach 1998-2005 był radnym Łomży, a od 2002 r. wiceprzewodniczącym Rady.

Kołakowski jest właścicielem gospodarstwa rolnego. Prowadził własną działalność gospodarczą.

Od 2005 roku jest posłem Sejmu RP (V, VI, VII, VIII i IX kadencji, okręg nr 24, woj. podlaskie). W VIII i IX kadencji Sejmu RP był m.in. wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

W Sejmie Kołakowski jest obecnie wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz szefem Podkomisji stałej do spraw sprzedaży bezpośredniej oraz handlu detalicznego produktów wytworzonych w gospodarstwach rolnych.

Kołakowski był jednym z posłów PiS, którzy nie poparli ustawy o ochronie zwierząt, za co we wrześniu 2020 został przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS zawieszony w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej. W lipcu powrócił do klubu parlamentarnego PiS. W tym samym miesiącu objął stanowisko doradcy prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu