Zmiany w ARiMR. Od 25 maja obsługa w pełnym zakresie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-05-2020,11:05 Aktualizacja: 23-05-2020,7:33
A A A

Od 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. Placówki w całym kraju, także na Śląsku, będą obsługiwały beneficjentów w pełnym zakresie - poinformowała Agencja.

- Otwieramy wszystkie biura powiatowe i oddziały regionalne, ale jednocześnie na bieżąco monitorujemy sytuację, szczególnie w województwie śląskim i tych powiatach, w których zagrożenie epidemiczne jest podwyższone. W zależności od rozwoju okoliczności będziemy podejmować dalsze decyzje - poinformował prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski.

dopłaty, arimr, oświadczenie dopłaty bezpośrednie

ARiMR do rolników: ostateczny termin mija 8 czerwca

Tylko do 8 czerwca ARiMR będzie przyjmowała oświadczenia dot. dopłat bezpośrednich. To efekt wejścia w życie znowelizowanej ustawy o COVID-19, która przywraca bieg terminów - informuje Agencja. W tym roku po raz kolejny rolnicy...
Osobiste załatwianie spraw w ARiMR możliwe będzie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

- Chcemy, aby cała obsługa klienta odbywała się z poszanowaniem bezpieczeństwa, zarówno rolników, jak i naszych pracowników. Każda jednostka będzie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa na bieżąco - zapewnił Nowakowski.

Na miejscu, w biurach powiatowych, beneficjenci będą mieli m. in. możliwość złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe w formie elektronicznej (aplikacja eWniosekPlus) za pomocą udostępnianej przez biuro powiatowe sieci przy bieżącym wsparciu technicznym pracownika Agencji.

Login i kod dostępu każdorazowo wysyłany jest SMS-em na numer telefonu wnioskodawcy podany w formularzu. Dlatego ważne jest, by przychodząc do biura powiatowego, zabrać ze sobą telefon komórkowy.

pomoc suszowa,arimr, paweł mucha, wsparcie dla rolnictwa

ARiMR wypłaca zaległą pomoc suszową. Na miarę możliwości

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca zaległe wypłaty pomocy suszowej dla rolników. W ciągu ostatnich czterech dni przekazała ponad 93 mln zł. - ARiMR realizuje wypłaty pomocy suszowej na bieżąco w miarę otrzymywanych na...

Dostępne pozostają narzędzia pozwalające na złożenie wniosków przez internet oraz usytuowane przy placówkach terenowych Agencji wrzutnie na dokumenty.

Agencja przypomniała, że już 18 maja ARiMR wznowiła częściowo obsługę interesantów w swoich placówkach.

Rolnicy mogą załatwić w biurach powiatowych sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, a w oddziałach regionalnych formalności związane z wnioskami inwestycyjnymi czy dotyczące działań premiowych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu