Złodziejski kwintet odpowie za kradzież jabłek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2020,15:00 Aktualizacja: 16-09-2020,15:09
A A A

Czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzież jabłek z prywatnych sadów na terenie gminy Chynów (pow. grójecki, woj. mazowieckie) zatrzymali miejscowi policjanci.

Początkowo stróże prawa zajmowali się ustaleniem tożsamości mężczyzn, którzy pojawili się w jednym z sadów pod Chynowem, skąd ukradli ponad 1,5 tony owoców.

kradzież uli z pszczołami, jałowiec, powiat lubański, Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Ule w cenie. Złodzieje nie próżnują

34 i 36-latek z powiatu lubańskiego (woj. dolnośląskie) odpowiedzą za kradzież uli z pszczołami z pasieki we wsi Jałowiec. Obaj przyznali się do winy. Zgłoszenie o zdarzeniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymali na...

Szybka interwencja oraz informacje przekazane przez pokrzywdzonego pozwoliły na namierzenie i zatrzymanie obu podejrzanych.

- Funkcjonariusze, na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału, zatrzymali jeszcze trzy inne osoby. Kobieta i czterech mężczyzn w wieku 30-60 lat usłyszeli zarzuty popełnienia czterech kradzieży, w sumie ponad pięciu ton jabłek oraz dwa zarzuty uszkodzenia mienia: bramy wjazdowej do ogrodu sadowniczego i szpalerowej konstrukcji sadowniczej na terenie gminy Chynów - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Jak dodaje, część owoców została odzyskana. Łączne straty oszacowano na około 30 tys. złotych.

Zatrzymanym mieszkańcom powiatu grójeckiego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement