Złodzieje paśników dla świń w rękach policji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-05-2018,12:30 Aktualizacja: 11-05-2018,12:40
A A A

Trzech mężczyzn będzie odpowiadać przed sądem za kradzieże z produkcyjnego gospodarstwa rolnego na terenie gminy Ełk (woj. warmińsko-mazurskie).

W Ełku na ulicy Przemysłowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Mavano. W trakcie sprawdzania skrzyni ładunkowej pojazdu znaleźli 34 paśniki dla świń. Jak ustalono, zostały skradzione z gospodarstwa rolnego.  

płońsk, mazowsze, Kinga Drężek-Zmysłowska, złodziej nawozów, kradzież w gospodarstwie

Złodziej nawozu wpadł dzięki "komórce". Rolnik był bardzo sprytny

Telefon komórkowy ukryty przez rolnika w worku z nawozem doprowadził policjantów do 23-letniego złodzieja. Mężczyzna okradł gospodarstwo, w którym... pracował. Poszkodowany gospodarz zgłosił się kilka dni temu do Komendy...

"Policjanci zatrzymali kierowcę auta, 37-letniego mężczyznę oraz dwóch pasażerów w wieku 24 i 28 lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu białostockiego. Wartość skradzionych rzeczy została wyceniona na 2 tys. zł" - podaje ełcka komenda.

Okazało się ponadto, że to niejedyna kradzież, jakiej dopuścił się 28-latek.

Śledczy ustalili, że w marcu bieżącego roku włamał się do tej samej firmy, skąd ukradł 28 sztuk metalowych przęseł o wartości 5 tys. 600 zł.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zrzuty kradzieży z włamaniem. A 28-latek, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa odpowie teraz w warunkach tzw. recydywy.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Natomiast pozostałym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj