Złodzieje bydła w rękach policji. Hodowcy mogą odetchnąć

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2017,12:55 Aktualizacja: 17-01-2017,16:08
A A A

Zachodniopomorska policja namierzyła i zatrzymała złodziei bydła. Ich łupem padło 40 sztuk wartych setki tysięcy złotych. Hodowcy z tego regionu mogą zatem odetchnąć.

Pomysłodawcami procederu byli dwaj bracia ze Świdwina w wieku 34 i 36 lat - informuje serwis fakt.pl

Do spółki wciągnęli 22-latka i 46-letniego rolnika ze wsi Świdwinek, do którego obory trafiały ukradzione zwierzęta. Wszyscy przyznali się do kradzieży za co grozi im do 5 lat więzienia.

limousine, bydło mięsne, opasy, buhaje

Bydło mięsne w dobrej cenie

Hodowcy bydła mięsnego są w dobrej sytuacji - informuje TVP 1. Plantacje kukurydzy mają się dobrze, a więc zaplecze paszowe pozostaje zabezpieczone, a ceny w skupie po chwilowych spadkach w lipcu teraz są na wysokim poziomie. Zakłady mięsne oferują...

- Komendant wojewódzki powołał do tej sprawy specjalną grupę śledczych. To właśnie ich działania doprowadziły do ujęcia czterech złodziei i odnalezienia 11 sztuk skradzionego bydła. Trwają poszukiwania pozostałych zaginionych krów - informuje Anna Gembala, rzecznik KWP w Szczecinie.

Bydłokradzi najpierw strzelali do wybranych zwierząt strzałkami ze środkiem oszałamiającym, a następnie pakowali je na samochód ciężarowy. Działali w nocy na polach oddalonych od wsi.

- Nareszcie będzie spokój. Ukradli mi z pola dziewięć krów. Z całego stada liczącego 75 sztuk wybrali tylko najcenniejsze rasy Limousine. Mam nadzieję, że uda się je odzyskać - mówi "Faktowi" okradziony rolnik Stanisław Romański z Lubienia Dolnego.

Niewykluczone jednak, że część bydła trafiła już za granicę.

Źródło fakt.pl

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu