Złodziej zniszczył ciągnik rolniczy. Straty przekraczają 43 tys. zł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-11-2018,12:35 Aktualizacja: 14-11-2018,12:41
A A A

25-letniego obywatela Białorusi zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce (woj. mazowieckie). Mężczyzna widząc stojący na polu ciągnik rolniczy, wszedł do kabiny i postanowił dokonać kradzieży wiązek elektrycznych oraz elementów zawierających miedź.

Straty jakie spowodował wyniosły ponad 43 tys. złotych. Cudzoziemiec już usłyszał zarzuty usiłowania dokonania kradzieży mienia i uszkodzenia maszyny rolniczej.

kradzież traktora, gmina Ciechanowiec, powiat wysokomazowiecki, podlasie

Ukradł traktor i schował go w lesie. Wpadł już po kilku godzinach

Już po czterech godzinach od zgłoszenia policjanci odzyskali ciągnik ukradziony rolnikowi z gminy Ciechanowiec (pow. wysokomazowiecki, woj. podlaski). Złodziej stanie przed sądem. Mężczyzna - według ustaleń śledczych - nocą zakradł się na teren...
Właściciel ciągnika, kilka dni temu w Zielonce wykonywał prace rolne na swoim polu. W pewnym momencie w pojeździe awarii uległ układ chłodzenia silnika. Gospodarz postanowił pojechać po nową część, wrócić na miejsce i naprawić pojazd.

Gdy wrócił na pole, w ciągniku zastał młodego mężczyznę wyrywającego i demontującego elementy układu elektrycznego oraz inne zawierające miedź - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Osobą dokonującą demontażu elementów wartego ponad 200 tys. złotych ciągnika rolniczego, okazał się być 25-letni obywatel Białorusi.

Zatrzymany oświadczył, że chciał zabrać wyrwane przedmioty i sprzedać na złomie, myślał dodatkowo, że ciągnik został porzucony. Policjanci zatrzymali 25-latka i umieścili w policyjnej celi. Firma serwisująca tego typu maszyny rolniczych, straty jakie spowodował obywatel Białorusi oszacowała na kwotę ponad 43 tys. złotych.

Mężczyzna już został przesłuchany, usłyszał tez zarzuty usiłowania dokonania kradzieży mienia i uszkodzenia maszyny rolniczej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement