Złodziej w gospodarstwie. Spuścił ponad 50 litrów oleju z ciągnika

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-10-2016,8:55 Aktualizacja: 26-10-2016,9:13
A A A

Współczesne, pełne sprzętu i drogocennych dla złodziei przedmiotów gospodarstwa - w miarę możliwości - powinny być objęte systemem monitoringu wizyjnego. To kwestia spokojnego snu właścicieli.

Właśnie przez kamery został uchwycony złodziej, który buszował ostatnio na jednej z posesji w Białobrzegach na Mazowszu.

Wykorzystując sen domowników, późno w nocy wszedł na podwórko i spuścił 50 litrów oleju napędowego z ciągnika rolniczego, co widać na nagraniu.

[WIDEO] Kamery zainstalowane w gospodarstwie pomagają chronić dobytek przez całą dobę

- Później odkręcił od pojazdu wieszak cięgła podnośnika i przeszukał wnętrze kabiny pojazdu, zabierając wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Następnie spokojnie opuścił posesje - relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

Kilka dni po kradzieży sprawca był już w rękach policjantów. Jak ustalili oni w toku swoich czynności, mężczyzna ten w przeszłości był już wielokrotnie karany za podobne czyny.

Teraz stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zapewne będzie też musiał zrekompensować straty poniesione przez okradzionych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj