Złodziej nawozu wpadł dzięki "komórce". Rolnik był bardzo sprytny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-05-2018,12:45 Aktualizacja: 10-05-2018,12:56
A A A

Telefon komórkowy ukryty przez rolnika w worku z nawozem doprowadził policjantów do 23-letniego złodzieja. Mężczyzna okradł gospodarstwo, w którym... pracował.

Poszkodowany gospodarz zgłosił się kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku (woj. mazowieckie) i poinformował funkcjonariuszy o kradzieży 12 worków z nawozem o wadze 25 kg i 60 litrów paliwa.

policja, kradzież ciągnika, skradziony ciągnik rolniczy, przestępstwo, kujawsko-pomorskie

Złodziej ciągnika wpadł, bo zostawił ślady na drodze

Policjanci z Rypina (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali mężczyznę pod zarzutem kradzieży ciągnika rolniczego. Funkcjonariusze do sprawcy dotarli po śladach opon, które doprowadziły aż do sąsiedniego powiatu. Złodziej usłyszał już zarzut...

- Mężczyzna przyznał, że już wcześniej z jego posesji ginęły różne rzeczy, lecz nie zgłaszał tego. Tym razem, gdy zorientował się, że prawdopodobnie ktoś przygotował sobie do kradzieży worki z nawozem, do jednego z nich wsadził telefon komórkowy z wgraną aplikacją umożliwiającą lokalizację - relacjonuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy płońskiej komendy.

Sprytny rolnik mógł dzięki takiej operacji sprawdzić, gdzie loguje się "komórka" i taką informacją podzielił się z policjantami. A mundurowym nie pozostało nic innego niż pojechać pod wskazany adres.

- Okazało się, że sprawcą kradzieży jest 23-letni mieszkaniec pow. nowodworskiego, pracownik zgłaszającego. W czasie przeszukania posesji mężczyzny policjanci znaleźli zarówno worki z nawozem, jak i plastikowe bańki z olejem napędowym. Telefon ukryty w jednym z worków był nadal aktywny - podaje mł. asp. Drężek-Zmysłowska.

23-latek został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj