Zielony ład trzeba opóźnić. Wojna wszystko zmieniła

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-03-2022,12:30 Aktualizacja: 25-03-2022,12:34
A A A

Konsekwencje wojny w Ukrainie z każdym dniem coraz bardziej odczuwa Polska i kraje sąsiadujące, ale także odległe państwa, które przez lata sprowadzały z Ukrainy surowce. Nie wiemy także jak długo potrwa ta sytuacja, ani jaki będzie jej dalszy bieg - pisze Krajowa Rada Izb Rolniczych.

W ocenie rolniczego samorządu, w związku z tym, konieczne jest pilne zawieszenie wszelkich procedowanych reform europejskiego rolnictwa, których efektem może być dalszy wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego.

Copa-Cogeca, FBZPR, strategia "Od pola do stołu", strategia "Bioróżnorodności"

Rolnicze organizacje chcą odłożenia reform Zielonego Ładu

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych w związku z destabilizacją sytuacji spowodowaną atakiem Rosji na Ukrainę zaapelowała do KE o odłożenie wejścia w życie reform Zielonego Ładu i zawieszenie funkcjonowania systemy handlu...

Wystąpienie trafiło do komisarza UE ds. rolnictwa, Prezydenta RP oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi z prośbą o podjęcie działań na forum UE w celu opóźnienia wejścia w życie przepisów dotyczących Europejskiego Zielonego Ładu i strategii "Od pola do stołu".

KRIR zwrócił się jednocześnie o poparcie postulatów zawartych w dołączonym wniosku organizacji europejskich rolników Copa-Cogeca w sprawie środków łagodzących wpływ wojny w Ukrainie na unijny sektor rolny (w całości tutaj). Jest to wezwanie do usunięcia wszystkich obciążeń administracyjnych oraz barier, które utrudniają pracę rolników i ich spółdzielni w UE.

"Pozwólmy im robić to, co robią najlepiej - produkować żywność, paszę, energię elektryczną oraz przyczyniać się do bezpieczeństwa żywnościowego w UE" - czytamy w odezwie Copa-Cogeca.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE