Zginął 48-letni druh z OSP. Podczas akcji najechał go kolega wozem strażackim

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Boguszewski PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
05-09-2023,10:50 Aktualizacja: 05-09-2023,10:52
A A A

Wskutek wypadku, do którego doszło na drodze w gminie Rybno, nie żyje strażak z OSP Rumian - podała we wtorek warmińsko-mazurska policja. Jak ustalono, kierujący wozem strażackim OSP najechał na kolegę stojącego za pojazdem. 48-latek zmarł w szpitalu.

Jak przekazała policja, zastęp strażaków ochotników skierowano w poniedziałek ok. godz. 22 do usunięcia plamy oleju, która stwarzała zagrożenie na drodze powiatowej między miejscowościami Dębień i Rumian w gminie Rybno.

osp dąbrowa, druhowie, wypadek, zdarzenie drogowe, pożar traw

Druhowie z OSP jechali do pożaru traw. W ich wóz uderzyła "osobówka"

Osobowe auto wbiło się w wóz strażaków-ochotników, którzy udawali się wówczas na interwencję związaną z pożarem traw. Kierowca samochodu został ukarany. Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek (20 czerwca) w...

"Według wstępnych ustaleń 30-latek kierujący pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej z OSP Rumian, podczas manewru cofania, najechał na jednego ze strażaków, stojącego za autem. 48-latek został przetransportowany do szpitala w Działdowie. Niestety, zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń" - powiedziała PAP mł. asp. Justyna Nowicka z działdowskiej policji.

Poinformowała również, że wszyscy uczestnicy tego tragicznego zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności wypadku i bezpośrednią przyczynę śmierci strażaka ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury w Działdowie.

Kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłego - w opublikowanym we wtorek komunikacie - złożył w imieniu całej braci strażackiej komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Poleć
Udostępnij