Zginął 23-letni motocyklista. Traktorzysta zajechał mu drogę?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-07-2020,8:05 Aktualizacja: 23-07-2020,17:40
A A A

Żywieccy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 21 lipca w Łękawicy (pow. żywiecki, woj. śląskie). To kolejne w tym sezonie zdarzenie drogowe z udziałem traktora i motocykla.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym 66-latek, w trakcie skrętu w lewo, zajechał drogę prawidłowo jadącemu motocyklem marki Kawasaki 23-latkowi. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy motocyklista w wyniku obrażeń zmarł.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, wypadki na drogach, Główiew, powiat koniński, Sebastian Andrzejewski

Motocyklista zginął po uderzeniu w zestaw rolniczy

Tragicznie zakończyła się podróż motocyklisty na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Główiew (pow. koniński, woj. wielkopolskie). Mężczyzna zginął po zderzeniu z traktorem z przyczepą. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono,...

"Kierowca ciągnika był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci oraz pozostałe służby, obecny był także prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Śledczy ustalą teraz szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Żywcu.

Jednocześnie funkcjonariusze po raz kolejny apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę. 

"Pamiętajmy, że bezpieczeństwo motocyklistów zależy w dużej mierze od innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy im więc zasadę: Patrz w usterka - motocykle są wszędzie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię, bo motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy" - wskazują policjanci.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj