Zdrowa żywność gwarancją bezpieczeństwa Polski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Hubert Bekrycht PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-06-2020,10:50 Aktualizacja: 20-06-2020,11:55
A A A

Zdrowa, dobra żywność jest gwarantem bezpieczeństwa państwa - podkreślał na piątkowym spotkaniu z działaczami PSL we wsi Wrząca w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie) kandydat ludowców na prezydenta, szef Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL podkreślał potęgę, jaką jest w polskim rolnictwie zdrowa żywność.

- To jest gwarant bezpieczeństwa państwa polskiego - zdrowa, dobra żywność. Koronawirus nam pokazał, że mogą być zamknięte granice, że nie będzie można kupić czegoś od naszych sąsiadów - wymieniał prezes PSL.

oze, spółdzielczość, władysław kosiniak-kamysz, wybory, polityka

Spółdzielczość i odnawialne źródła energii szansą dla wsi?

Spółdzielczość jest szansą dla polskiej wsi, tak samo jak odnawialne źródła energii - przekonywał w czwartek w Proszowicach (Małopolskie) prezes PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas spotkania z mieszkańcami...
Krytykował politykę rolną rządu Zjednoczonej Prawicy dając przykład złej - jego zdaniem - koncepcji gospodarki wodnej. Jego receptą na suszę ma być budowa małych zbiorników, które łączyłyby się w system magazynowania wody.

Kosiniak-Kamysz przypomniał złożoną przez siebie obietnicę, że "nie będzie odkrywki w Złoczewie, bo region łódzki spustynnieje, będzie całkowicie pozbawiony wody". Zapewnił, że jeżeli zostanie prezydentem, spełni obietnicę i kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego w Złoczewie nie powstanie.

- Jako jedyna formacja opozycji głosowaliśmy za 500+ - przypomniał kandydat PSL i obiecał, że utrzyma programy społeczne wprowadzone przez PiS, a nawet podwyższy kwotę tych świadczeń. Oprócz waloryzacji 500+, kandydat ludowców na prezydenta obiecał 1000 złotych dla każdego studenta, co ma być dodatkiem na koszty akademika czy kursów językowych.

Ponadto Kosiniak-Kamysz zapewnił, że stawia na dostępność do mieszkań dla młodych. "Program mieszkaniowy +Własny kąt dla młodych+ to 50 tys. zł m.in. na wkład własny na kupno mieszkania dla młodych ludzi" - zadeklarował prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz oświadczył, że hasłem jego prezydentury będzie "Bez pracy nie ma kołaczy".

Poleć
Udostępnij