Zboże przed poselskim biurem. Wnioski o ukaranie po proteście AGROunii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Piotr Nowak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-06-2022,14:10 Aktualizacja: 01-07-2022,12:23
A A A

Policja skierowała do sądu 5 wniosków o ukaranie uczestników środowego protestu AGROunii przed biurem europosłanki Beaty Mazurek i posła Jacka Sasina w Hrubieszowie.

Asp. szt. Edyta Krystkowiak z KPP w Hrubieszowie przekazała, że stróże prawa zabezpieczali pikietę organizacji przy biurze poselskim PiS przy ul. Łaziennej.

Michał Kołodziejczak, Agrounia, protesty rolników, Jarosław Miściur

AGROunia za cztery tygodnie rozpocznie ofensywę

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii zapowiedział rozpoczęcie za cztery tygodnie szerokiej ofensywy spotkań na terenie całego kraju. Do najważniejszych problemów Polaków zaliczył: rozregulowany handel i wysokie ceny opału. - Będziemy...

Podczas manifestacji funkcjonariusze zaproponowali trzem osobom mandaty po 500 zł za zaśmiecanie, czyli wysypywanie zboża. Czwarta miała zostać ukarana mandatem 300 zł za odpalenie petardy, a piąta 500 zł za użycie syreny. - Osoby mandatów nie przyjęły i policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie - powiedziała Krystkowiak.

Na nagraniach zamieszczonych na facebooku AGROunii widać, jak jej lider Michał Kołodziejczak i inne osoby przy aplauzie zebranych obsypują zbożem drzwi biura Mazurek i Sasina. W tle nagrania słychać wycie syreny. Następnie zebrani odśpiewali "Rotę".

Na nagraniu widać także policjantów stojących w grupie przy paru mężczyznach i Kołodziejczaka, który krzyczy do mundurowych: - Panowie, a może gazu użyjecie?. Po czym zebrani skandują: - gazem, gazem.

Szef AGROunii przekonywał zebranych, że rząd dopuścił do niekontrolowanego handlu zbożem z Ukrainy w Polsce, na czym mieliby tracić polscy rolnicy.

23 czerwca Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa zapewniał, że ukraińskie ziarno nie zagraża polskiemu rynkowi, a wręcz może być to pewna szansa dla Polski. Wskazał, że wyzwaniem jest jednak kwestia jego magazynowania.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj