Zarzuty i mandaty za obornik pod domami. Senator: to słoma z butów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-10-2020,15:10 Aktualizacja: 20-10-2020,15:09
A A A

29-letni mieszkaniec gminy Gietrzwałd (woj. warmińsko-mazurskie) został zatrzymany przez policjantów w związku z akcją rolników wymierzoną w parlamentarzystów popierających tzw. piątkę dla zwierząt.

W różnych rejonach kraju rolnicy włączyli się w akcję AGROunii, polegającą na oznaczeniu domostw posłów i senatorów głosujących za nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt banerami z hasłami typu "Zdrajca polskiej wsi".

Michał Kołodziejczak, agrounia, protest rolników, piątka dla zwierząt

AGROunia wskazuje "zdrajców wsi". Obornik pod domami posłów

Oznaczanie domów parlamentarzystów głosujących za tzw. piątką dla zwierząt napisami "zdrajca polskiej wsi" i obornikiem przed bramami zaczęli działacze AGROunii. A na środę zapowiadają masowe działania. W weekend naznaczone...

Zostawiano tam ponadto obornik lub słomę. Tak też było w minioną niedzielę w Ostródzie, gdzie dwa zgłoszenia w takich sprawach odebrali miejscowi stróże prawa.

"W obu przypadkach doszło do zanieczyszczenia drogi i zatamowania ruchu przed posesjami należącymi do przedstawicieli polskiego parlamentu. W jednym przypadku jako materiał tamujący ruch użyto obornika, a w drugim słomy. Oprócz elementów powodujących utrudnienie w ruchu, pojawiły się również transparenty zniesławiające parlamentarzystów. Jak się okazało, za obydwa naganne zachowania odpowiedzialna była ta sama osoba" - czytamy na stronie internetowej ostródzkiej Komendy Powiatowej Policji.

W poniedziałek kryminalni zatrzymali w domu mieszkańca gminy Gietrzwałd. 29-latek usłyszał 2 zarzuty dotyczące zniesławienia parlamentarzystów, a ponadto policjanci nałożyli na niego 2 mandaty karne w wysokości 500 zł za popełnione wykroczenia związane z zanieczyszczeniem drogi i tamowaniem ruchu.

"Przestępstwa, o które podejrzany jest 29-latek, prokurator objął ściganiem z urzędu. Mężczyzna wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności" - podaje KPP w Ostródzie.

ustawa o ochronie zwierząt, piątka dla zwierząt, protesty rolników, trybunał konstytucyjny, andrzej duda

Nie prezydent, a Trybunał Konstytucyjny może utrącić "piątkę"

Mimo manifestacji rolników i wywierania nacisku na parlamentarzystów, Sejm może ponownie przyjąć "piątkę dla zwierząt". Nie wiadomo, czy prezydent zawetuje ustawę, ale jeśli wyśle ją do Trybunału Konstytucyjnego, tam może...

Senator z tego miasta Bogusława Orzechowska, która najwyraźniej była jedną z odwiedzonych w ramach rolniczej akcji, zatytułowała poświęcony temu wpis na swoim blogu "Słoma z butów czy źdźbło w oku?"

"Kiedy ktoś ma tak dużo słomy, że nie dość, że wychodzi mu z butów, to jeszcze ‘obdarowuje’ innych, ja przemieniam to w dobry uczynek. Zwierzęta w schronisku, od dziś, na ekologicznej i ciepłej wyściółce" - napisała parlamentarzystka z ramienia PiS.

Na swoim facebookowym profilu zamieściła filmik, jak zbiera słomę, by przekazać ją lokalnemu schronisku.

"Słoma sucha jak widać i słychać. Zwierzaki czekają. Psy szczekają, a karawana idzie dalej" - dodała w opisie Orzechowska.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu