Zagłodził 40 sztuk bydła, a kilka zwierząt cudem przeżyło

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Szymon Kiepel PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-09-2022,8:05 Aktualizacja: 26-09-2022,8:47
A A A

Do 3 lat więzienia grozi 20-latkowi, który odpowie za zagłodzenie 40 sztuk bydła w gospodarstwie w Osowie (pow. gostyński, woj. wielkopolskie). Mężczyzna miał opiekować się zwierzętami na zlecenie ich właściciela.

Policjanci asystowali powiatowemu lekarzowi weterynarii w kontroli gospodarstwa rolnego, w czasie której ujawniono truchła kilkudziesięciu zwierząt oraz kilka sztuk żyjącego bydła.

znęcanie się nad krowami, gmina Olsztynek, Sąd Rejonowy w Olsztynie

Hodowca skazany za znęcanie się nad krowami

Na karę 2 lat pozbawienia skazał Sąd Rejonowy w Olsztynie mężczyznę za znęcanie się nad stadem bydła w gospodarstwie hodowlanym w gminie Olsztynek. Hodowca miał ograniczać zwierzętom dostęp do wody i paszy, i nie zapewniać opieki weterynaryjnej....

Asp. szt. Monika Curyk, oficer prasowy policji w Gostyniu poinformowała, że po zebraniu materiału dowodowego stróże prawa zatrzymali i przedstawili zarzuty 20-letniemu mężczyźnie, któremu powierzono opiekę nad padłymi zwierzętami.

- Usłyszał zarzut znęcania się poprzez rażące zaniedbanie, niedostarczanie pokarmu oraz wody, co doprowadziło do śmierci 40 sztuk bydła oraz skrajnego wygłodzenia 7 byków - powiedziała.

Policjantka opisała, że właściciel bydła powierzył mężczyźnie zwierzęta do odchowania, do momentu, kiedy nie zostaną sprzedane.

Curyk dodała, że podejrzany złożył wyjaśnienia, ale na tym etapie postępowania nie chciała informować o ich treści. Zaznaczyła, że funkcjonariusze skierowali do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu wniosek o zastosowanie wobec 20-latka środków zapobiegawczych. Mężczyzna nie był wcześniej karany, ale teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu