Za tydzień Sejm zajmie się wnioskiem o odwołanie Krzysztofa Jurgiela

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-07-2017,11:15 Aktualizacja: 07-07-2017,11:31
A A A

W przyszły piątek Sejm zajmie się wnioskiem PSL o wotum nieufności wobec Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa - wynika z harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej izby.

Początkowo bieżące posiedzenie miało zakończyć się w ten piątek. Marszałek Marek Kuchciński poinformował jednak, że będzie kontynuowane 14 lipca. Jak wynika z harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu za tydzień odbędzie się też m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

władysław kosiniak-kamysz, psl, ludowcy, krzysztof jurgiel, rolnictwo, ministerstwo rolnictwa

PSL złożyło wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Posłowie PSL złożyli w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Krzysztof Jurgiela, ministra rolnictwa. Zarzucają mu, że prowadzi "szkodliwą politykę na polskiej wsi, ukazującą bezczynność i bezradność". Pod wnioskiem o wotum...

Posłowie zajmą się rządowym projektem nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego.

Sejm będzie debatował też nad poselskim projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych oraz nad rządowym projektem ustawy o Narodowym Instytucie Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Posłowie rozpatrzą wniosek PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela.

Bieżące 45. posiedzeniu Sejmu rozpoczęło się w środę. W czwartek z powodu wizyty w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa nastąpiła przerwa w obradach, które zostały wznowione w piątek.

- Prezydium Sejmu po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów postanowiło rozszerzyć obecne posiedzenie Sejmu i kontynuować bieżące posiedzenie w dniu 14 lipca od godz. 10 - poinformował w piątek rano marszałek Kuchciński po wznowieniu obrad.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu