Za pieniądze obiecywał odrolnienie ziemi przy lotnisku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-12-2018,11:20 Aktualizacja: 06-12-2018,11:41
A A A

Biznesmen spod Warszawy miał za pieniądze obiecywać załatwienie odrolnienia 10 hektarów ziemi przy lotnisku w Modlinie. Zatrzymali go agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Lublina.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna powoływał się na osobiste wpływy w jednym z mazowieckich samorządów. W zamian za wynagrodzenie w wysokości kilkuset tysięcy złotych oferował podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu doprowadzenia do przekształcenia (przez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego) ok. 10 hektarów działek rolnych na inwestycyjne - z możliwością ich zabudowy pod m.in. hotele.

arimr, cba, Centralne Biuro Antykorupcyjne, wyłudzanie dopłat z arimr

CBA zatrzymuje kolejne osoby. Nowy wątek śledztwa wyłudzeń z ARiMR

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu zatrzymali kolejnych 7 osób w śledztwie dotyczącym wyłudzenia środków unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zatrzymane osoby wręczały korzyści majątkowe w kwocie co...

To teren zlokalizowany w bezpośredniej bliskości portu lotniczego Modlin. Agenci CBA przeszukali podwarszawskie mieszkanie biznesmena.

Działanie mężczyzny miało być odpowiednio "opakowane" i uprawdopodobniane.

- Do popełnienia przestępstwa płatnej protekcji nie jest konieczne faktyczne posiadanie wpływów. Wystarczy, że podejrzany na takie wpływy się powołuje lub utwierdza w ich istnieniu. Lubelskie CBA będzie badało dalej, czy były to wpływy faktyczne, czy też była to fikcja - informuje Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

Jak zapewnia, zgromadzone materiały trafią do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie zatrzymany usłyszy zarzuty.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu