Za jazdę po pijanemu kombajnem może trafić do więzienia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-02-2022,14:50 Aktualizacja: 14-02-2022,14:53
A A A

W Mławie policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę kombajnu zbożowego. 40-letni mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie, za co grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie odebrano zgłoszenie, dotyczące nietypowego pojazdu, który może zagrażać bezpieczeństwu. Patrol ruchu drogowego, który udał się na miejsce, zauważył wjeżdżający na rondo kombajn zbożowy.

wypaki na polach, wywrócony kombajn, Gardeja, powiat kwidzyński

Podkopywali grunt, by ratować kobietę z wywróconego kombajnu

Najpierw świadkowie zdarzenia, a potem strażacy i medycy ratowali kobietę, która uległa wypadkowi przy obsłudze maszyny do zbioru ziemniaków. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Kwidzynie...

- Okazało się, że kierowca nietypowego jak na tę porę roku pojazdu, 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Zatrzymany tłumaczył, że kombajn kupił w okolicach Brodnicy, skąd właśnie wracał - przekazała policjantka.

Pawłowska zaznaczyła, że kombajn był prawidłowo oświetlony, a heder odpięty i przewożony lawetą - pojazd, ze względu na stan jego właściciela, został odholowany na policyjny parking. - Kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności - podkreśliła.

Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat zagrożeń na drodze, w tym kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Zgłoszenia można składać anonimowo dzwoniąc na numer alarmowy 112.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu