Wystartowała XX edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-04-2021,14:25 Aktualizacja: 19-04-2021,14:31
A A A

Na zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości oraz niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną studia dzienne w uczelniach publicznych czeka ponad 500 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Ich roczna wysokość to 7000 zł.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła właśnie XX edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Ubiegający się o wsparcie powinni spełniać jeden z czterech warunków:


Urszula Skomra, chmielnik, chmiel

Studenci WRiB ponownie w IUNG-PIB w Puławach

Systematycznie od kilkudziesięciu lat studenci kierunku rolnictwa na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie w maju korzystali z gościnności IUNG-PIB w Puławach i tam realizowali zajęcia terenowe ze "Szczegółowej uprawy...

  • pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR
  • być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej
  • pochodzić z rodziny wielodzietnej albo być wychowankami rodziny zastępczej, bądź państwowego domu dziecka
  • posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 7000 zł i jest wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego. Stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać z finansowego wsparcia na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię i stypendiów doktoranckich.

Uczestnicy programu mogą również brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających kompetencje ułatwiające wejście na rynek pracy i budowanie późniejszej kariery zawodowej.

sggw w warszawie, Mohamed Hazem Kalaji, Jacek Mojski,maska z roślin chroniąca przed wirusami

Naukowcy SGGW opracowali maskę z roślin chroniącą przed wirusami

Naukowcy z SGGW opracowali filtr powietrza wykorzystujący mieszaninę kilku roślin, który skutecznie ochrania przed zarażeniem wirusami i może być wykorzystany jako osobista maseczka ochronna - poinformował Krzysztof Szwejk, rzecznik uczelni....

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 1 lipca do 16 sierpnia (do godz. 16).

Program jest jedną z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce. Dotychczas przyznano ponad 25 tysięcy różnych stypendiów, w tym ponad 17 tysięcy na pierwszy rok studiów.

Partnerami strategicznymi programu są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Narodowy Bank Polski. Partnerzy główni to z kolei: Fundacja Wspomagania Wsi i Fundacja BNP Paribas. Wspiera go ponadto koalicja blisko 90 lokalnych organizacji pozarządowych.

Na realizację dotychczasowych 19. edycji partnerzy przeznaczyli ponad 123 miliony zł.

Program jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Centrum im. Profesora Bronisława Geremka oraz Fundacji Stocznia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement