Copy LinkXFacebookShare

Wypadek przy wycince w górach. Mężczyzna najechany kołem ciągnika

Ratownicy GOPR z quadem okazali się niezbędni, by udzielić pomocy poszkodowanemu w wypadku, do którego doszło podczas wycinki drzew na trudno dostępnym górskim terenie.

Służby ratunkowe zostały zawiadomione o wypadku w lesie w Szczawnicy (pow. nowotarski, woj. małopolskie), gdzie poszkodowana została jedna osoba.

"Okazało się, że podczas wycinki drzewa, ciągnik stoczył się ze stromego podjazdu i najechał przednim kołem na 67-letniego mężczyznę. Do wypadku doszło w lesie, wysoko przy szlaku pomiędzy Szafranówką a Orlicą. Z uwagi na trudno dostępny i stromy teren, niezbędna była pomoc ratowników GOPR z sekcji Szczawnica, którzy quadem dotarli do rannego" – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Górscy ratownicy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, po czym na przyczepce, w specjalnym materacu, zwieźli go do miejsca, gdzie wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za jego pośrednictwem 67-latek został przetransportowany do nowotarskiego szpitala. Poszkodowany doznał złamania obojczyka oraz barku. Badanie wykazało, że był trzeźwy

Później GOPR-owcy pomogli dostać się policjantom na miejsce zdarzenia w celu wykonania oględzin i dokumentacji fotograficznej. Wszczęto postępowanie wyjaśniające w sprawie wypadku.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki