Wyłudzili milion złotych na kursy rolnicze, których nie było

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-09-2018,8:50 Aktualizacja: 24-09-2018,9:27
A A A

Dwoje przedsiębiorców z branży szkoleniowej zostało zatrzymanych przez warszawskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według śledczych wyłudzili milion złotych unijnego dofinansowania na fikcyjne kursy w Centrum Kształcenia Rolniczego.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku prowadzi śledztwo m.in. w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie (pow. pułtuski, woj. mazowieckie).

arimr, cba, Centralne Biuro Antykorupcyjne, wyłudzanie dopłat z arimr

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie wyłudzeń z ARiMR

Kolejnych osiem osób, którym zarzuca się wyłudzanie środków unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zatrzymali funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie. Zatrzymani to tzw. słupy. Jak poinformował w...

Zatrzymanie dwójki przedsiębiorców to kolejny wątek w tej sprawie.

- Według ustaleń funkcjonariuszy CBA kursy w ZS CKR w Golądkowie, dofinansowane ze środków unijnych, nie były realizowane, jednak zapłacono za nie ponad 1 mln zł. Pieniądze z Unii trafiały do beneficjentów w latach 2009-2016 za pośrednictwem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Jak dodaje, jeden z realizowanych wcześniej wątków w śledztwie dotyczy podejmowana decyzji finansowych ze szkodą najpierw dla zespołu szkół, a później miasta Pułtuska oraz w sprawie wejścia w porozumienie z innymi osobami w związku z publicznymi przetargami w zakresie przebudowy i remontu budynków szkoły, internatu (na ok. 1  mln), a także budowy miejskiego żłobka (na 3 mln zł).

- Ustalenia CBA wskazują, że zamówione prace były realizowane wadliwie lub w ogóle nie były wykonywane, a działania burmistrza Pułtuska spowodowały straty w mieniu miasta oraz zarządzanej przez niego szkoły - informuje Kaczorek.

W styczniu br. agenci CBA zatrzymali 8 osób: burmistrza Pułtuska (byłego dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie), wiceburmistrza, dwie urzędniczki, prezesa i księgową Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku (wcześniej pracowników ZS CKR w Golądkowie) oraz dwóch przedsiębiorców.

Zarzuty postawiono już w sumie 10 osobom. Śledztwo CBA jest w toku.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj