Wyłudzenie na chryzantemy. Mężczyzna usłyszał wyrok

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-12-2021,18:30 Aktualizacja: 14-12-2021,18:41
A A A

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywna - tak zdecydował sąd wobec mężczyzny, który próbował wyłudzić ponad 700 tys. zł rekompensaty za niesprzedane w 2020 roku chryzantemy.

W ubiegłym roku przed 1 listopada władze z uwagi na pandemię koronawirusa zdecydowały o zamknięciu cmentarzy. Podniosły się wówczas skargi ze strony ogrodników oraz sprzedawców kwiatów i uruchomiono dla nich pomoc, dystrybuowaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

korupca w ARIMR, CBA, ABW, ARiMR w Szczecinie

CBA i ABW zatrzymały podejrzewanych o korupcję na szkodę ARiMR

Centralne Biuro Antykorupcyjne i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały 6 osób podejrzewanych o korupcję na szkodę szczecińskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wydział komunikacji społecznej...

Pewien mieszkaniec powiatu kaliskiego (woj. wielkopolskiego) wnioskował w ramach wsparcia o 722 tys. zł za wyprodukowanych i niesprzedanych 36 tysięcy chryzantem doniczkowych. Podczas kontroli urzędników Agencji okazało się jednak, że mężczyzna posiadał tylko 400 doniczek z kwiatami, tłumacząc, że pozostałe udało mu się sprzedać na giełdzie w Poznaniu. Twierdził, że podarował mu je 95-letni dziadek, który wkrótce potem zmarł.

ARiMR zawiadomiła prokuraturę, a śledczy zgromadzili materiał dowodowy i skierowali sprawę do sądu. Jak przekazał portal TVN24, w trakcie procesu mężczyzna nie przyznał się do winy. Kwestionował też prawidłowość kontroli przeprowadzonej przez pracowników Agencji. Miał zapewniać, że chciał dokonać korekty złożonego wniosku.

Sąd w Kaliszu uznał go za winnego tego, że "działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, usiłował doprowadzić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie 722 960 złotych".

Mężczyzna został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement